dnia | tygodnia | miesiaca | roku

Moskitiera przeciwalergiczna. Chroni dom i przynosi ulgę

2018-03-19 19:16:31

Moskitiery są coraz chętniej i częściej montowane w polskich domach. Nic dziwnego – świetnie bronią dostępu do wnętrza przed irytującymi owadami. Byłoby wspaniale, gdyby chroniły nas również przed innymi zagrożeniami z zewnątrz, prawda? Okazuje się, że to możliwe!

Czym moskitiera przeciwalergiczna różni się od zwykłej?

W skuteczność siatek zabezpieczających okna przed intruzami z zewnątrz chyba nikt nie wątpi. Drobne oczka materiału z PCV lub włókna szklanego nie pozwalają owadom przedostać się do mieszkania przed okna lub drzwi. Taka instalacja jest pomocna w codziennym życiu, ale może też okazać się niezbędna dla osób, które są mocno uczulone np. na jad os. To proste rozwiązanie tego problemu znalazło także zastosowanie w przypadku pyłków. W czym więc tkwi różnica? Oczywiście w zastosowanym surowcu. Siatka wykonana jest w tym przypadku z bardzo gęsto plecionego poliestru. Taki materiał powstrzymuje pyłki drzew, traw i kwiatów, tak szkodliwych dla alergików. Ścisły splot zapobiegnie przenikaniu także części zanieczyszczeń powietrza.

Czy jest skuteczna?

O ile w przypadku owadów skuteczność moskitiery można na własne oczy ocenić to w przypadku siatki przeciwalergicznej jest naturalnym, że ma się pewne wątpliwości. Materiał użyty do ich wykonania jest jednak tak gęsto spleciony, że rzeczywiście zatrzymuje większość pyłków. Pyłki mają stosunkowo duże cząsteczki, które dodatkowo są przyciągane przez poliester, dlatego nie jest aż tak trudno je zatrzymać. Oczywiście nie da się ich całkiem powstrzymać, ale ich przenikanie zostanie ograniczone w ok. 97%, co jest ogromnym zabezpieczeniem. Kup moskitiery ze strony producenta http://www.agatarolety.pl/katalog/kategoria/moskitiery

Gdzie można ją zamontować?

Zwyczajne moskitiery można wykonać na zamówienie, ta możliwość jest więc również dostępna dla wersji przeciwalergicznej. Dzięki temu mogą zostać zainstalowane w niemalże każdym oknie i drzwiach – producenci zadbają o dopasowanie ich do wybranego miejsca. O to czy będą pasować w sposób techniczny można być więc spokojnym. Co jednak z estetyką? Czy taka siatka nie będzie wyglądać topornie w oknie? Na ten kłopot również znaleziono rozwiązanie – kolor ramki i siatki można dostosować do koloru ramy okna i własnych upodobań. Dzięki temu moskitiera nie będzie rzucała się w oczy, a dla niektórych może być nawet niewidoczna.

Taka moskitiera jest odpowiednio droższa, ale może znacznie poprawić komfort życia każdego alergika uczulonego na pyłki. Tym bardziej, że niesie podwójną korzyść – ochronę przed owadami i ulgę w alergii.

Przeczytano: 334 razy

Dołącz do
swoich znajomych!