Jak wybrać komputer stacjonarny?

Jak wybrać komputer...

Kilka dekad wcześniej nie wyobrażaliśmy sobie życia bez telewizora.
Impreza firmowa w górach

Impreza firmowa w górach

Góry to jedno z dwóch miejsc, które najczęściej wybieramy na wakacyjny...
Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy

Ćwiczenia na kręgosłup...

Ból kręgosłupa to schorzenie, którego nie wolno lekceważyć, bo konsekwencją...
Jak dobrać wakacyjną ofertę do swoich potrzeb i możliwości finansowych?

Jak dobrać wakacyjną ofertę...

Każdy z nas marzy o wakacjach – upragniony i w pełni zasłużony wypoczynek,...
Najlepszy masaż odprężający na świecie - wanna z hydromasażem a tradycje japońskie

Najlepszy masaż odprężający...

Kultura japońska jest jedną z najciekawszych na świecie. W Japonii...
16
Środa
Październik 2019
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

191 ton odpadów niebezpiecznych dziennie będzie przetwarzał zakład w Skarbimierzu

2014-11-07 14:24:17

Już w połowie września uprawomocniła się decyzja marszałka województwa opolskiego z dnia 4 września 2014 roku udzielająca spółce, która wybudowała w Skarbimierzu Zakład Odzysku Odpadów Nieorganicznych, pozwolenia na przetwarzanie odpadów niebezpiecznych w ilości ponad 191 ton dziennie.

Pozwolenie wydane zostało na okres 10 lat z datą ważności do 3 września 2024 roku. Zakład w Skarbimierzu specjalizować się ma w odzysku odpadów niebezpiecznych. W efekcie prowadzonego procesu wytwarzany ma być granulat cementowy, który może być wykorzystany jako kruszywo sztuczne w budownictwie drogowym, materiał rekultywacyjny lub posadzka hydrauliczna dla celów wypełniania wyrobisk pokopalnianych.

Przeciwko lokalizacji zakładu przetwarzania odpadów niebezpiecznych mieszkańcy Skarbimierza Osiedle oraz Małujowic protestowali już półtora roku temu. Zebrali wówczas ponad 900 podpisów, a jednogłośnie poparli ich radni gminy Skarbimierz. W specjalnej uchwale rada wezwała wówczas wójta, by uchylił wydaną wcześniej decyzję środowiskową, na podstawie której firma rozpoczęła budowę zakładu (przecztaj artykuł - link). Wójt gminy Andrzej Pulit nie widzi jednak zagrożenia dla okolicznych mieszkańców, a o przeprowadzonym półtora roku temu proteście mówi, że to element kampanii wyborczej.

- Pan Kołodziej już w tamtym czasie myślał, że zostanie wójtem i  po to organizował ten protest - mówi Andrzej Pulit, wójt Skarbimierza. - Chciał mnie w ten sposób załatwić.

Granulat cementowy, który będzie produkował zakład odzyskiwania odpadów niebezpiecznych, produkowany ma być z odpadów nieorganicznych zawierających metale ciężkie. Wójt Andrzej Pulit uważa, że to nie będzie stanowić zagrożenia dla mieszkańców.

Pierwotnie zakład odzysku odpadów niebezpiecznych miał powstać w Piekarach Śląskich. Tam jednak procedura wydawania stosownych pozwoleń środowiskowych przedłużała się, przez co firma zdecydowała się na zmianę lokalizacji. Poszukała takiej, gdzie liczy się tylko kasa, bez względu na zdrowie i zdanie mieszkańców.

Wybudowanie zakładu odzyskiwania odpadów niebezpiecznych w Skarbimierzu kosztowało inwestora 22,5 miliona złotych. Właściciel firmy zapowiada, że pracę w niej znajdzie 30 osób.

Z pytaniami dotyczącymi inwestycji zwróciliśmy się również do właściciela zakładu. Poniżej w załączniku odpowiedź, jaką uzyskaliśmy od rzeczniczki prasowej firmy.

W załączniku poniżej także zawiadomienie z Urzędu Marszałkowskiego o zintegrowanym pozwoleniu dla instalacji do odzysku lub unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych, które trafiło do Urzędu Gminy Skarbimierz.

 

 

R.O.Piękna pogoda towarzyszyła, ostatnim już, festynom i spotkaniom dożynkowym, które odbyły się w sobotę i niedzielę 8-9 września 2018r. w kilku wsiach gminy Skarbimierz. 

2018-09-10 19:58:54

Wspólne kolędowanie i okolicznościowe spektakle jasełkowe. Te propozycje wzbogacały msze święte i okolicznościowe spotkania na święto Trzech Króli w gminie Skarbimierz.

2018-01-11 10:07:57

O kilku miesięcy, z inicjatywy sołtysa Łukowic Brzeskich, młodzież uczestniczy w zajęciach harcerskich. Zajęcia prowadzi harcmistrz Krzysztof Pędziwiatr – Komendant Hufca Grodków. Młodzież...

2017-12-22 12:23:22

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!