Jak wybrać komputer stacjonarny?

Jak wybrać komputer...

Kilka dekad wcześniej nie wyobrażaliśmy sobie życia bez telewizora.
Impreza firmowa w górach

Impreza firmowa w górach

Góry to jedno z dwóch miejsc, które najczęściej wybieramy na wakacyjny...
Ćwiczenia na kręgosłup lędźwiowy

Ćwiczenia na kręgosłup...

Ból kręgosłupa to schorzenie, którego nie wolno lekceważyć, bo konsekwencją...
Jak dobrać wakacyjną ofertę do swoich potrzeb i możliwości finansowych?

Jak dobrać wakacyjną ofertę...

Każdy z nas marzy o wakacjach – upragniony i w pełni zasłużony wypoczynek,...
Najlepszy masaż odprężający na świecie - wanna z hydromasażem a tradycje japońskie

Najlepszy masaż odprężający...

Kultura japońska jest jedną z najciekawszych na świecie. W Japonii...
16
Środa
Październik 2019
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Ambrożego, Florentyny, Gawła
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Jak wybrać komputer stacjonarny?

2019-10-08 09:55:16

Kilka dekad wcześniej nie wyobrażaliśmy sobie życia bez telewizora.

Dla całej rodziny telewizja była miejscem, w którym absolutnie wszyscy spędzali większość wolnego czasu. Jednak z czasem telewizja przestała być głównym atrybutem domowego wypoczynku. Została zastąpiona przez komputer. Komputer osobisty istnieje w różnych modyfikacjach, takich jak komputer stacjonarny czy laptop. Komputer stał się dla nas nie tylko środkiem do spędzania wolnego czasu, ale także narzędziem pracy. Żadne nowoczesne biuro lub przedsiębiorstwo nie może istnieć bez komputera. Na co zwrócić uwagę wybierając komputer dla siebie lub członka rodziny?

Płyta główna

Wybierając nowy komputer osobisty, musisz przede wszystkim zwrócić uwagę na jego trzy główne elementy: procesor, pamięć RAM i kartę graficzną. Te trzy kategorie komponentów będą odgrywać główną rolę w określaniu szybkości i wydajności komputera. Jest dwóch producentów procesorów do komputerów PC - AMD i Intel. Obaj producenci są równie popularni i mają w swoim asortymencie szereg modyfikacji swoich procesorów, które są zaprojektowane dla absolutnie różnych obszarów twojego komputera. Jeśli wybierzesz prosty komputer do pracy biurowej lub planujesz używać go do szkolenia, nie będziesz potrzebował niepotrzebnie mocnego i kosztownego procesora. W przypadku komputerów, których zamierzasz używać do gier, lepiej wybrać przynajmniej procesory Intel Core i3 i odpowiednio wyższe (i5 i i7), a także AMD A6 lub A10 jaki ma niejeden komputer Dell.

RAM i karta graficzna

Wymagana ilość pamięci RAM w nowym komputerze będzie również zależeć od celu, w którym zamierzasz go używać. Ilość pamięci RAM w nowych komputerach może wynosić od 2 GB, a nawet do 32 GB. Oczywiście im większa objętość tej samej pamięci RAM na pulpicie, tym lepiej. Istotą pamięci RAM będzie liczba operacji i obliczeń, jakie komputer może wykonać w danej jednostce czasu. Dlatego im więcej pamięci RAM, tym szybciej komputer będzie działał i mniej się zawieszał. W przypadku biurowych lub „szkoleniowych” komputerów stacjonarnych do normalnego funkcjonowania wystarczy 4 GB pamięci RAM (RAM). Jeśli szukasz komputera do gier i chcesz, aby możliwe było uruchamianie najnowszych gier, to minimalna ilość pamięci RAM na dzisiejszy komputer do gier wynosi 8 GB. Ważną cechą współczesnego komputera stacjonarnego jest jego karta graficzna. Jest to urządzenie, które będzie odpowiedzialne za przesyłanie informacji wideo na monitor komputera osobistego. Każda nowoczesna płyta główna ma zintegrowany system karty graficznej, który jest w stanie wykonywać najprostsze operacje. System karty wbudowany w płytę główną nazywa się zintegrowaną kartą graficzną. Komputery stacjonarne ze zintegrowaną kartą wideo będą znacznie tańsze niż ich odpowiedniki z zewnętrzną kartą. Jednak takie komputery PC absolutnie nie nadają się do gier lub do profesjonalnej pracy z edytorami graficznymi.

 

 

artykuł sponsorowanyGóry to jedno z dwóch miejsc, które najczęściej wybieramy na wakacyjny odpoczynek. Osoby, które chcą się “wyleżeć” wybierają morze, jednak Ci aktywniejsi wolą spędzać czas, właśnie na górskim...

2019-08-13 21:56:35

Ból kręgosłupa to schorzenie, którego nie wolno lekceważyć, bo konsekwencją może być leczenie operacyjne. Tymczasem w zdecydowanej większości przypadków można tego uniknąć.

2019-06-25 10:49:24

Każdy z nas marzy o wakacjach – upragniony i w pełni zasłużony wypoczynek, najlepiej w ciepłym miejscu, pozwala zapomnieć na chwilę o szarej rzeczywistości, zregenerować ciało i umysł i nabrać...

2019-06-03 10:17:05

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!