Niesprawiedliwy wizerunek graczy w oczach społeczeństwa

Niesprawiedliwy wizerunek...

O stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie na temat graczy...
Obrazy drukowane na płótnie i fototapety - Czym kierować się przy wyborze dekoracji?

Obrazy drukowane na płótnie...

Dekoracja wnętrza powinna spełniać kilka wymagań. Dekoracje są dopełnieniem...
Gadżety na imprezę - Zabawki, które polubi także dziecko

Gadżety na imprezę -...

Organizacja dziecięcego party to zadanie wymagające zaangażowania...
Najciekawsze trendy łazienkowe w 2019 roku

Najciekawsze trendy...

W każdym roku obowiązujące trendy nieco się zmieniają. Dotyczy to również...
Czy pies to duży wydatek?

Czy pies to duży wydatek?

Posiadanie psa to wiele radości – okazja do zabawy z pupilem, spacery …...
21
Wtorek
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Niesprawiedliwy wizerunek graczy w oczach społeczeństwa

2019-05-07 21:57:12

O stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie na temat graczy komputerowych.

Wizerunek graczy, jaki istnieje w świadomości dużej części społeczeństwa, często zresztą wykreowany przez media, zwykle niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Sporo nieprawdziwych teorii jest wręcz krzywdząca dla pasjonatów tego rodzaju rozrywki. O co konkretnie chodzi?

Gracz – mały chłopiec

Pierwsza kwestia, którą warto obalić, dotyczy płci i wieku graczy. Przede wszystkim utarło się, że aktywność taka skierowana jest do dzieci, uwielbiających np. gry farmerskie czy przygodówki z bohaterami kreskówek. Dorosła osoba przesiadująca przed komputerem uznawana jest więc za nieodpowiedzialnego i infantylnego nieudacznika, który może wzbudzać jedynie litość i śmiech.

Część społeczeństwa wciąż nie ma świadomości, że współczesne gry farmerskie mmo to inteligentna, zaawansowana pod wieloma względami rozrywka, a średni wiek jej miłośników wynosi obecnie... aż 35 lat. Ponadto trzeba obalić również mit, że hobby to przeznaczone jest jedynie dla przedstawicieli płci męskiej. Mnóstwo dziewcząt i dorosłych kobiet uwielbia wolne chwile przeznaczać na granie.

Gracz – nudziarz i samotnik o niskim IQ

Kolejne błędne przekonanie wiąże gry wideo z brakiem ciekawszej alternatywy i pomysłów na spędzanie czasu. Mnóstwo ludzi uważa, że miłośnicy gier to osoby o niezbyt wysokim ilorazie inteligencji, bez wykształcenia, niespełnione zawodowo i prywatnie, nieposiadające interesującej pracy, znajomych czy zainteresowań. Trudno o większą bzdurę. Gdy komputerowe to dziś często bardzo wymagająca aktywność, w której konieczne jest wykazanie się wieloma umiejętnościami i wiedzą. W dodatku – jak potwierdzają zresztą badania – może ona świetnie rozwijać zdolności umysłowe i pozytywne cechy charakteru.

Nie jest też prawdą, że gracze XXI w. to osoby aspołeczne i niepotrafiące budować jakichkolwiek relacji z innymi. Wręcz przeciwnie – mnóstwo gier wymaga umiejętności nawiązywania kontaktów i współpracy. Pasjonaci tego hobby często organizują także rozmaite spotkania czy eventy lub biorą udział w targach tematycznych odbywających się w największych obiektach na terenie kraju.

Gracz – człowiek z problemami psychicznymi

Ostatnia sprawa, którą warto poruszyć, dotyczy utożsamiania graczy z przejawami zła, agresji czy jakichkolwiek zachowań niemoralnych lub destrukcyjnych. Często, słysząc w telewizji o przestępczości, zwłaszcza wśród młodych osób, podkreśla się, że wpływ na to ma zainteresowanie brutalnymi grami wideo.

Wielu naukowców obala jednak tę teorię. Bijatyki, pościgi i strzelanki, jakie pojawiają się na ekranie, wcale nie przyczyniają się do wzrostu negatywnych zachowań związanych z przemocą. Problemem może być jedynie brak kontroli nad ilością czasu i zaangażowaniem w samą czynność, bez względu na gatunek czy fabułę gry.

 

 

artykuł sponsorowanyDekoracja wnętrza powinna spełniać kilka wymagań. Dekoracje są dopełnieniem aranżacji wnętrza, podkreślają jego styl i charakter, ale jednocześnie nie mogą przeszkadzać w codziennym użytkowaniu...

2019-03-15 08:43:57

Organizacja dziecięcego party to zadanie wymagające zaangażowania rodziców, troche pomysłowości i przygotowań. Samodzielnie zorganizowana impreza to dużo satysfakcji dla rodziców i dzieci.

2019-03-11 14:16:02

W każdym roku obowiązujące trendy nieco się zmieniają. Dotyczy to również aranżacji wnętrz, w tym łazienek, w których najważniejszą rolę zazwyczaj odgrywają meble łazienkowe. Co będzie modne w...

2019-01-25 15:08:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!