Z Holandii przywiózł haszysz - wpadł w ręce policji

Z Holandii przywiózł...

Do 5 lat więzienia grozi 25-letniemu mieszkańcowi powiatu prudnickiego....
Liderzy inwestycji: Brzeg - tak źle jeszcze nie było

Liderzy inwestycji: Brzeg -...

Dwutygodnik "Wspólnota" - Pismo Samorządu Terytrorialnego opublikowało...
Sieniorzy mogą zwiedzić brzeski zamek za darmo

Sieniorzy mogą zwiedzić...

Od piątku do niedzieli osoby powyżej 60. roku życia mogą za darmo zobaczyć...
Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Stracił prawo jazdy za zbyt...

W powiecie brzeskim w minioną niedzielę na policyjny radar wpadł kierowca...
Kajakowy Slalom Jesienny przełożony na 30 września

Kajakowy Slalom Jesienny...

Ze względu na małą liczbę zgłoszeń zawody kajakowe i finał ergowioseł...
17
Środa
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz
Strona główna » Nauka

Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Oławskiej

2018-09-15 11:56:16

W poniedziałek, 10 września br. miało miejsce uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Brzegu (dawne Publiczne Gimnazjum nr 1). Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie flagi olimpijskiej. Następnie burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak wraz z dyrektor PSP nr 5, Panią Beatą Kulbaką oraz przewodniczącą rady szkoły, Panią Joanną Milian dokonali oficjalnego przecięcia wstęgi i tym samym otwarcia nowego obiektu sportowego przy ulicy Oławskiej.

Po oficjalnym otwarciu boiska głos zabrała dyrektor PSP nr 5, która swoje pierwsze słowa skierowała do włodarzy miasta, w osobach: burmistrza Jerzego Wrębiaka oraz jego zastępców Tomasza Witkowskiego i Bartłomieja Kostrzewy dziękując za okazaną pomoc finansową na remont obiektu, który dzisiaj wspólnie otworzyli. Pani dyrektor zacytowała także wybitnego reprezentanta Polski w siatkówce, śp. Arkadiusza Gołasia: „Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca.” i to właśnie na tym nowym boisku będą starali się przekazywać swoim podopiecznym nauczyciele wychowania fizycznego „piątki”.

Następnie Pani dyrektor poprosiła o zabranie głosu burmistrza, który życzył, aby wszyscy uczniowie rozwijali na tym nowym obiekcie swoje pasje i realizowali marzenia, wyraził także radość, że w końcu, po wielu latach szkoła z klasami sportowymi, o profilu koszykówki dziewcząt i piłki ręcznej chłopców doczekała się odpowiedniego boiska wielofunkcyjnego, na którym dzieci i młodzież szkolna będą mogli spędzać czas na świeżym powietrzu. Burmistrz prosił także o szanowanie nowego obiektu, aby służył przez wiele lat kolejnym uczniom placówki. Na dobry początek przekazał również na ręce Pani dyrektor sprzęt sportowy, który na pewno przyda się na nowo otwartym boisku.

Kolejnym punktem uroczystości były pokazy sportowe i artystyczne uczniów klas sportowych, wraz z którymi występ wokalny zaprezentowała także nauczycielka muzyki, Pani Magdalena Jabłońska.

W programie znalazła się również konkurencja sportowa, w której zespół Pani dyrektor Beaty Kulbaki rywalizował z drużyną burmistrza Jerzego Wrębiaka w rzutach do kosza. Minimalnie lepsza okazała się drużyna Pani dyrektor, ale wszyscy wspólnie stwierdzili, że wygrał Brzeg, który zyskał dzisiaj kolejny piękny obiekt sportowy.

Był także czas na wspólny taniec zaproszonych gości, wraz z nauczycielami i uczniami PSP nr 5 do przeboju Shakiry pt. „Waka, Waka”, niczym w teledysku przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej, w 2010 roku, które odbywały się w Afryce.

Na koniec chcemy zwrócić się do społeczności uczniowskiej „piątki” kolejnym cytatem od śp. Arkadiusza Gołasia: „Jeśli na boisku czujesz się jak ptak, to poczuj, jak wspaniale jest latać i fruń jak najwyżej po marzenia.” – tak właśnie czujcie się na swoim nowym obiekcie sportowym!

 

źródło: UM Brzeg13 lutego Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w Brzegu,  jako jedyna w województwie opolskim i jedna z dwudziestu siedmiu szkół w Polsce, wzięła udział w zajęciach w ramach...

2018-02-14 10:14:25

14 grudnia br. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta w Brzegu odbył się etap rejonowy XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia. Etap ten poprzedzony był etapem...

2017-12-19 08:30:56

29 listopada 2017 r. w  Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbyło się podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Województwa Opolskiego Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny...

2017-12-07 20:54:47

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!