Obrazy drukowane na płótnie i fototapety - Czym kierować się przy wyborze dekoracji?

Obrazy drukowane na płótnie...

Dekoracja wnętrza powinna spełniać kilka wymagań. Dekoracje są dopełnieniem...
Gadżety na imprezę - Zabawki, które polubi także dziecko

Gadżety na imprezę -...

Organizacja dziecięcego party to zadanie wymagające zaangażowania...
Najciekawsze trendy łazienkowe w 2019 roku

Najciekawsze trendy...

W każdym roku obowiązujące trendy nieco się zmieniają. Dotyczy to również...
Czy pies to duży wydatek?

Czy pies to duży wydatek?

Posiadanie psa to wiele radości – okazja do zabawy z pupilem, spacery …...
Sklep z pracą - aktualne oferty

Sklep z pracą - aktualne...

„S K L E P    Z    P R A C Ą” AKTUALNE OFERTY PRACY...
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Części do maszyn rolniczych – kupować nowe czy używane?

2018-08-23 21:50:50

To dylemat, przed którym staje każdy rolnik. Na gospodarstwie korzystamy z wielu urządzeń, które prędzej czy później ulegają awarii. Czy warto sięgnąć głębiej do kieszeni i kupić nowe części, czy raczej postawić na oszczędność i wybrać elementy używane? Co bardziej się opłaca?

 

Cena gra rolę

Używane elementy to często około 60% wartości nowych części do maszyn. Oszczędność jest więc duża. Trzeba jednak pamiętać, że używane elementy starczą na krócej, a ich eksploatacja może być utrudniona. Gdy popatrzymy na tendencje na rynku, rozkłada się ona niemal po równo. Polacy kupują w sezonie, miesięcznie około 800 używanych ciągników rolniczych. Liczba kupionych nowych maszyn jest jednak bardzo zbliżona. Kto więc na takim zakupie wyjdzie na plus?


Ważny jest kontekst

Nie ma jednej dobrej odpowiedzi. Wszystko zależy od rodzaju sprzętu, który podlega wymianie. Jeżeli musimy wymienić części drogie, ale niestanowiące kluczowego elementu dla maszyny, można pozwolić sobie na zakup tańszych zamienników. Jeżeli jednak od danej części zależy przyszłe funkcjonowanie urządzenia, nie warto oszczędzać. Używane części bywają zużyte już w chwili zakupu, a to może wpłynąć na krótki okres ich eksploatacji. Ponadto części „nie pierwszej świeżości” mogą wydatnie przyczynić się do komfortu użytkowania maszyny, a co więcej do kwestii związanych z bezpieczeństwem. Stan techniczny pojazdu zależy przecież od elementów składających się na jego konstrukcję. Pamiętajmy też, że na używane części nie otrzymamy gwarancji. Jeżeli takie elementy ulegną zepsuciu, nie będziemy mogli wnosić o ich wymianę u producenta. Tym samym narażamy się na dodatkowe koszty, a zainwestowane pieniądze możemy stracić dwukrotnie.


Brak dostępu do nowych elementów

To ważny aspekt, który często rozwiązuje nasz problem. Nie jesteśmy w stanie kupić oryginalnych części, ponieważ po prostu nie ma ich dostępnych na rynku. Dotyczy to zwłaszcza mniej popularnych maszyn, które nie są już produkowane. Zdobycie podzespołów do takich urządzeń graniczy często z cudem. Wówczas trzeba posiłkować się zamiennikami.


Postaw na bezpieczeństwo

To czynnik szczególnie istotny dla każdego gospodarstwa rolniczego. Jeżeli na szali stawiamy części oryginalne i używane, bezpieczeństwo powinno być ciężarkiem, który przeważy szalę. Wybieraj części używane tylko wtedy gdy jesteś pewien, że zapewnią one sprawne funkcjonowanie maszyny, a ich ewentualny zły stan nie będzie miał wpływu na podstawową mechanikę urządzenia. Dzięki temu zaoszczędzisz przede wszystkim czas i niepotrzebne zmartwienia.

TWP Sp. z o.o.
Kościuszki 34
47-400 Racibórz

tel. 32 700 36 17

tel. 784 750 275


artykuł sponsorowany


 
Dekoracja wnętrza powinna spełniać kilka wymagań. Dekoracje są dopełnieniem aranżacji wnętrza, podkreślają jego styl i charakter, ale jednocześnie nie mogą przeszkadzać w codziennym użytkowaniu...

2019-03-15 08:43:57

Organizacja dziecięcego party to zadanie wymagające zaangażowania rodziców, troche pomysłowości i przygotowań. Samodzielnie zorganizowana impreza to dużo satysfakcji dla rodziców i dzieci.

2019-03-11 14:16:02

W każdym roku obowiązujące trendy nieco się zmieniają. Dotyczy to również aranżacji wnętrz, w tym łazienek, w których najważniejszą rolę zazwyczaj odgrywają meble łazienkowe. Co będzie modne w...

2019-01-25 15:08:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!