Obrazy drukowane na płótnie i fototapety - Czym kierować się przy wyborze dekoracji?

Obrazy drukowane na płótnie...

Dekoracja wnętrza powinna spełniać kilka wymagań. Dekoracje są dopełnieniem...
Gadżety na imprezę - Zabawki, które polubi także dziecko

Gadżety na imprezę -...

Organizacja dziecięcego party to zadanie wymagające zaangażowania...
Najciekawsze trendy łazienkowe w 2019 roku

Najciekawsze trendy...

W każdym roku obowiązujące trendy nieco się zmieniają. Dotyczy to również...
Czy pies to duży wydatek?

Czy pies to duży wydatek?

Posiadanie psa to wiele radości – okazja do zabawy z pupilem, spacery …...
Sklep z pracą - aktualne oferty

Sklep z pracą - aktualne...

„S K L E P    Z    P R A C Ą” AKTUALNE OFERTY PRACY...
27
Środa
Marzec 2019
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
25262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ernesta, Jana, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Transfer pieniędzy za granicę - bank, kantor czy firma pośrednicząca?

2018-06-05 08:23:52

Rodziny wielu Polaków są poza granicami państwa. Ci, którzy zostali w kraju, codziennie przesyłają pieniądze za granicę. Aby dokonać jak najbardziej udanej transakcji, przed jej wykonaniem rozważają, komu powinni ją zlecić. Poniżej przedstawiamy trzy możliwości.

Przelew za granicę – to już codzienność

Mówi się, że świat jest mały i odczuwa się to na wiele sposobów. Odległości między poszczególnymi państwami zmalały dla nas szczególnie dlatego, że tak łatwo można dzisiaj podróżować – wystarczy kilka godzin w samolocie i możemy znaleźć się po drugiej stronie Europy. Fakt ten sprzyja częstszym wyjazdom za granicę na wakacje czy urlopy do takich miejsc jak Hiszpania czy Portugalia.

Z tego samego powodu mamy mniejsze opory przed opuszczeniem kraju w celach zarobkowych. Polacy bez wahania wyjeżdżają na Wyspy Brytyjskie, do Niemiec czy Norwegii, gdzie próbują znaleźć dobrze płatną pracę i ułożyć sobie życie.

Nie można jednak zlekceważyć faktu, że życie w wymienionych państwach ma swoją cenę – i nie jest to cena niska. Z tego powodu Polacy przebywający za granicą często są zmuszeni do tego, by poprosić swoich bliskich z Polski o dodatkowe środki finansowe, a te najlepiej jest przesłać za pomocą przelewu.


Jeden transfer, wiele sposobów

W dobie Internetu istnieje wiele sposobów na wykonanie przelewu za granicę. Nie chodzi tu nawet o różnice w ofertach rożnych firm, a raczej ogólne założenie wykonania przelewu. Każda z jednostek, która proponuje swoim klientom transfer pieniędzy za granicę, rządzi się bowiem swoimi prawami. Aby świadomie wybrać, trzeba zapoznać się ze wszystkimi możliwymi opcjami.


Przelew wykonany przez bank

Jednym ze sposobów na wysłanie środków za granicę, jest zwrócenie się o wykonanie transakcji do banku. Koszty oraz czas realizowania zleconej transakcji zależy głównie od tego, do jakiego kraju przelewane są pieniądze i w jakiej walucie. Jeżeli przelew ma mieć miejsce w granicach objętych systemem SEPA (czyli Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro), to bank pobiera prowizję i realizuje transakcję w ciągu 2-3 dni roboczych. Schody zaczynają się w momencie, kiedy kraj, do którego przelewamy pieniądze nie jest objęty systemem SEPA – wówczas przelew staje się bardzo drogi, a jego wykonanie wiąże się z dopełnieniem wielu skomplikowanych formalności.


Przelew wykonany przez kantor

Jeśli chodzi o wykonanie przelewu za pośrednictwem kantoru, jest to szybka metoda wykonania przelewu. Zlecając transakcję zamieniamy złotówki na odpowiednią walutę, dopełniamy niezbędnych formalności i czekamy, aż środki pojawią się na koncie odbiorcy.


Przelew wykonany przez firmę pośredniczącą

Wykonanie przelewu z pomocą firmy pośredniczącej należy do najszybszych i najłatwiejszych sposobów. Samo zlecenie przelewu trwa zaledwie kilka minut, a transfer pieniędzy może nastąpić nawet w ciągu doby. Jeśli wiadomo, gdzie szukać, można znaleźć firmę, która nie pobiera dodatkowych opłat za wykonanie transferu. Szczegóły transakcji prowadzonej przez firmę pośredniczącą można znaleźć tutaj.


 

artykuł sponsorowanyDekoracja wnętrza powinna spełniać kilka wymagań. Dekoracje są dopełnieniem aranżacji wnętrza, podkreślają jego styl i charakter, ale jednocześnie nie mogą przeszkadzać w codziennym użytkowaniu...

2019-03-15 08:43:57

Organizacja dziecięcego party to zadanie wymagające zaangażowania rodziców, troche pomysłowości i przygotowań. Samodzielnie zorganizowana impreza to dużo satysfakcji dla rodziców i dzieci.

2019-03-11 14:16:02

W każdym roku obowiązujące trendy nieco się zmieniają. Dotyczy to również aranżacji wnętrz, w tym łazienek, w których najważniejszą rolę zazwyczaj odgrywają meble łazienkowe. Co będzie modne w...

2019-01-25 15:08:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!