Sklep z pracą - aktualne oferty

Sklep z pracą - aktualne...

„S K L E P    Z    P R A C Ą” AKTUALNE OFERTY PRACY...
Mapping 3D dla Niepodległej

Mapping 3D dla Niepodległej

Wśród wydarzeń z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez...
Profesjonalne słuchawki nie tylko dla DJ-a - zainwestuj w dobry sprzęt

Profesjonalne słuchawki nie...

Słuchawki są niezbędnym elementem wyposażenie każdego DJ-a. Powinny one...
Z Holandii przywiózł haszysz - wpadł w ręce policji

Z Holandii przywiózł...

Do 5 lat więzienia grozi 25-letniemu mieszkańcowi powiatu prudnickiego....
Liderzy inwestycji: Brzeg - tak źle jeszcze nie było

Liderzy inwestycji: Brzeg -...

Dwutygodnik "Wspólnota" - Pismo Samorządu Terytrorialnego opublikowało...
20
Niedziela
Styczeń 2019
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Transfer pieniędzy za granicę - bank, kantor czy firma pośrednicząca?

2018-06-05 08:23:52

Rodziny wielu Polaków są poza granicami państwa. Ci, którzy zostali w kraju, codziennie przesyłają pieniądze za granicę. Aby dokonać jak najbardziej udanej transakcji, przed jej wykonaniem rozważają, komu powinni ją zlecić. Poniżej przedstawiamy trzy możliwości.

Przelew za granicę – to już codzienność

Mówi się, że świat jest mały i odczuwa się to na wiele sposobów. Odległości między poszczególnymi państwami zmalały dla nas szczególnie dlatego, że tak łatwo można dzisiaj podróżować – wystarczy kilka godzin w samolocie i możemy znaleźć się po drugiej stronie Europy. Fakt ten sprzyja częstszym wyjazdom za granicę na wakacje czy urlopy do takich miejsc jak Hiszpania czy Portugalia.

Z tego samego powodu mamy mniejsze opory przed opuszczeniem kraju w celach zarobkowych. Polacy bez wahania wyjeżdżają na Wyspy Brytyjskie, do Niemiec czy Norwegii, gdzie próbują znaleźć dobrze płatną pracę i ułożyć sobie życie.

Nie można jednak zlekceważyć faktu, że życie w wymienionych państwach ma swoją cenę – i nie jest to cena niska. Z tego powodu Polacy przebywający za granicą często są zmuszeni do tego, by poprosić swoich bliskich z Polski o dodatkowe środki finansowe, a te najlepiej jest przesłać za pomocą przelewu.


Jeden transfer, wiele sposobów

W dobie Internetu istnieje wiele sposobów na wykonanie przelewu za granicę. Nie chodzi tu nawet o różnice w ofertach rożnych firm, a raczej ogólne założenie wykonania przelewu. Każda z jednostek, która proponuje swoim klientom transfer pieniędzy za granicę, rządzi się bowiem swoimi prawami. Aby świadomie wybrać, trzeba zapoznać się ze wszystkimi możliwymi opcjami.


Przelew wykonany przez bank

Jednym ze sposobów na wysłanie środków za granicę, jest zwrócenie się o wykonanie transakcji do banku. Koszty oraz czas realizowania zleconej transakcji zależy głównie od tego, do jakiego kraju przelewane są pieniądze i w jakiej walucie. Jeżeli przelew ma mieć miejsce w granicach objętych systemem SEPA (czyli Jednolitego Obszaru Płatniczego w Euro), to bank pobiera prowizję i realizuje transakcję w ciągu 2-3 dni roboczych. Schody zaczynają się w momencie, kiedy kraj, do którego przelewamy pieniądze nie jest objęty systemem SEPA – wówczas przelew staje się bardzo drogi, a jego wykonanie wiąże się z dopełnieniem wielu skomplikowanych formalności.


Przelew wykonany przez kantor

Jeśli chodzi o wykonanie przelewu za pośrednictwem kantoru, jest to szybka metoda wykonania przelewu. Zlecając transakcję zamieniamy złotówki na odpowiednią walutę, dopełniamy niezbędnych formalności i czekamy, aż środki pojawią się na koncie odbiorcy.


Przelew wykonany przez firmę pośredniczącą

Wykonanie przelewu z pomocą firmy pośredniczącej należy do najszybszych i najłatwiejszych sposobów. Samo zlecenie przelewu trwa zaledwie kilka minut, a transfer pieniędzy może nastąpić nawet w ciągu doby. Jeśli wiadomo, gdzie szukać, można znaleźć firmę, która nie pobiera dodatkowych opłat za wykonanie transferu. Szczegóły transakcji prowadzonej przez firmę pośredniczącą można znaleźć tutaj.


 

artykuł sponsorowanySłuchawki są niezbędnym elementem wyposażenie każdego DJ-a. Powinny one przede wszystkim dobrze grać na wysokich i niskich pasmach oraz charakteryzować się dużą wygodą i jeszcze większą...

2018-11-05 21:10:39

To dylemat, przed którym staje każdy rolnik. Na gospodarstwie korzystamy z wielu urządzeń, które prędzej czy później ulegają awarii. Czy warto sięgnąć głębiej do kieszeni i kupić nowe części, czy...

2018-08-23 21:50:50

Ciągle zmieniające się technologie znacznie ułatwiają nam życie. Podobnie jest w przypadku nowoczesnego systemu zarządzania budynkiem. Jest on bardzo dobrym i coraz częściej wykorzystywanym...

2018-07-04 20:57:12

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!