Jakie są cechy nowoczesnego systemu zarządzania budynkiem?

Jakie są cechy nowoczesnego...

Ciągle zmieniające się technologie znacznie ułatwiają nam życie. Podobnie...
Jak spędzić przyjemne wakacje w Kołobrzegu?

Jak spędzić przyjemne...

Wiele osób nie wyobraża sobie innego sposobu na spędzenie wakacji niż...
Obróbka video - specjalista zrobi to lepiej

Obróbka video - specjalista...

Materiały audiowizualne wykorzystywane są coraz częściej na cele promocyjne...
Transfer pieniędzy za granicę - bank, kantor czy firma pośrednicząca?

Transfer pieniędzy za...

Rodziny wielu Polaków są poza granicami państwa. Ci, którzy zostali w...
Studencka kuchnia - kupuj tanio, gotuj skutecznie

Studencka kuchnia - kupuj...

Chyba każdy słyszał przynajmniej jeden dowcip o gotowaniu w mieszkaniu...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Jak szybko nauczyć się jeździć na nartach?

2018-05-02 10:22:44

Nauka jazdy na nartach może pozwolić już po 2-3 dniach zjechać z całego stoku. Możliwe jest to dzięki wynajęciu instruktora ze szkoły narciarskiej. Szklarska Poręba oferuje zarówno turnusy z instruktorem, jak i indywidualne lekcje.

Szkoła Narciarska Szklarska Poręba – wybierz najlepszą dla Ciebie formę nauki
Jeśli pewniej, w nowych dla Ciebie sytuacjach, czujesz się w grupie, warto wybrać taką formę nauki jazdy na nartach. Szklarska Poręba organizuje kilkudniowe grupowe zajęcia z instruktorem narciarskim, który posiada niezbędne do tego celu uprawnienia. Możesz również wybrać formę indywidualną, jeśli taka bardziej Ci odpowiada, z pewnością wtedy szybciej opanujesz podstawy, jeśli deprymuje Cię obecność innych osób. Naukę zapewne rozpoczniesz od podstaw, czyli dobrania odpowiedniego sprzętu i nauki regulowania, zapinania, a także odpinania wiązań, które może się przydać, kiedy zaliczy się pierwszy upadek na śniegu.


Naucz się odwracać oraz wchodzić i schodzić na nartach
Po zapięciu butów narciarskich we wiązania nart, trzeba nauczyć się odwracania się na nartach. Dla kogoś, kto ma na nogach narty po raz pierwszy może być to trudne. Bezwzględnie potrzebne Ci będą do tego kijki. Bezpieczniej jest odwracać się pod górkę, a nie zgodnie z nachyleniem stoku. Z kolei wchodzenie na nartach możesz opanować na dwa sposoby. Jednym z nich jest wchodzenie bokiem, narta za nartą, a drugim poprzez styl łyżwowy, nazywany popularnie "jodełką".


Opanuj korzystanie z orczyka i wyciągu talerzykowego
Podczas pierwszej wizyty na stoku trzeba opanować wiele rzeczy. Również korzystanie z wyciągów narciarskich. Popularny orczyk wymaga szybkiego ustawienia się w linii z drugim narciarzem, co dla początkującego może być trudne. Na szczęście do dyspozycji jest szkoła narciarska. Szklarska Poręba dba o dostęp do instruktorów, a tym samym szybkie opanowanie podstaw jazdy na nartach. Dla początkujących najlepszy jest wyciąg talerzykowy, który znajduje się na krótkich i z reguły mało stromych odcinkach, przeznaczonych dla początkujących.


Zacznij od jazdy na nartach na "oślej łączce"
Aby szybko opanować podstawy i móc zjechać ze stoku z góry na dół, nie można rozpoczynać od razu od trudniejszych czerwonych tras czy tym bardziej przeznaczonych dla zaawansowanych – czarnych. Takie pomysły radykalnej nauki przychodzą niekiedy do głowy uczącym początkujących znajomym. Lepsze metody oferuje szkoła narciarska. Szklarska Poręba dysponuje również trasami dla początkujących, od których warto zacząć.


Jazda pługiem pozwoli ci zjechać na sam dół stoku
Jeśli jesteś początkujący i chcesz wybrać się na narty, Szklarska Poręba oferuje Ci świetne niebieskie trasy. "Puchatek" pozwoli ci opanować podstawy jazdy pługiem, ze względu na niewielkie nachylenie. Instruktor nauczy Cię jazdy z czubkami nart skierowanymi do siebie, w odwróconą literę "V".


To bardzo ważny etap, gdyż w ten sam sposób będziesz hamować. Jazda na krawędziach wymaga większej wprawy i dopiero po dobrym opanowaniu jazdy pługiem można pokusić się o próbę jazdy na krawędziach, jednak nie jest ona polecana dla początkujących adeptów jazdy na nartach. W pługu wykonuje się początkowo wszystkie skręty.


Warto skorzystać również z drugiej trasy narciarskiej dla początkujących w Szklarskiej Porębie. Narty na "Hali Szrenickiej" trzeba prowadzić cały czas pługiem aby nie rozwinąć nadmiernej prędkości, która skutkować będzie upadkiem. To drugi najłatwiejszy stok jaki oferuje Szklarska Poręba. Narty w razie upadku na tym i innych trasach powinny się wypiąć, co zabezpiecza przed poważniejszymi urazami czy złamaniami. Wtedy przyda się nauka wpinania nart i będzie można kontynuować jazdę.


Kilka niegroźnych upadków paradoksalnie sprawia, że nabiera się większej pewności siebie, pamiętając jednocześnie o zasadach bezpiecznej jazdy na nartach. Na stoku trzeba zwracać uwagę na innych narciarzy, aby w nikogo nie wjechać, gdyż może to skutkować poważniejszym wypadkiem, przy większej prędkości. Zatem opanowanie podstaw pozwoli Ci nauczyć się jeździć na nartach pługiem w ciągu kilku dni. W ten sposób będziesz mógł szlifować swoje umiejętności na niebieskich trasach narciarskich.
artykuł sponsorowanyCiągle zmieniające się technologie znacznie ułatwiają nam życie. Podobnie jest w przypadku nowoczesnego systemu zarządzania budynkiem. Jest on bardzo dobrym i coraz częściej wykorzystywanym...

2018-07-04 20:57:12

Wiele osób nie wyobraża sobie innego sposobu na spędzenie wakacji niż wyjazd nad polskie morze. I wcale nie dziwi nas ten fakt - Bałtyk jest naprawdę urokliwy! Zalety polskiego wybrzeża doceniają...

2018-07-04 20:00:36

Materiały audiowizualne wykorzystywane są coraz częściej na cele promocyjne i reklamowe przez przedsiębiorców z różnych branż i sektorów przemysłu i gospodarki. Popularność tej formy reklamy...

2018-06-05 08:34:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!