Obrazy drukowane na płótnie i fototapety - Czym kierować się przy wyborze dekoracji?

Obrazy drukowane na płótnie...

Dekoracja wnętrza powinna spełniać kilka wymagań. Dekoracje są dopełnieniem...
Gadżety na imprezę - Zabawki, które polubi także dziecko

Gadżety na imprezę -...

Organizacja dziecięcego party to zadanie wymagające zaangażowania...
Najciekawsze trendy łazienkowe w 2019 roku

Najciekawsze trendy...

W każdym roku obowiązujące trendy nieco się zmieniają. Dotyczy to również...
Czy pies to duży wydatek?

Czy pies to duży wydatek?

Posiadanie psa to wiele radości – okazja do zabawy z pupilem, spacery …...
Sklep z pracą - aktualne oferty

Sklep z pracą - aktualne...

„S K L E P    Z    P R A C Ą” AKTUALNE OFERTY PRACY...
27
Środa
Marzec 2019
Loading...
Poprzedni Marzec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
25262728
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Ernesta, Jana, Marka
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Jak szybko nauczyć się jeździć na nartach?

2018-05-02 10:22:44

Nauka jazdy na nartach może pozwolić już po 2-3 dniach zjechać z całego stoku. Możliwe jest to dzięki wynajęciu instruktora ze szkoły narciarskiej. Szklarska Poręba oferuje zarówno turnusy z instruktorem, jak i indywidualne lekcje.

Szkoła Narciarska Szklarska Poręba – wybierz najlepszą dla Ciebie formę nauki
Jeśli pewniej, w nowych dla Ciebie sytuacjach, czujesz się w grupie, warto wybrać taką formę nauki jazdy na nartach. Szklarska Poręba organizuje kilkudniowe grupowe zajęcia z instruktorem narciarskim, który posiada niezbędne do tego celu uprawnienia. Możesz również wybrać formę indywidualną, jeśli taka bardziej Ci odpowiada, z pewnością wtedy szybciej opanujesz podstawy, jeśli deprymuje Cię obecność innych osób. Naukę zapewne rozpoczniesz od podstaw, czyli dobrania odpowiedniego sprzętu i nauki regulowania, zapinania, a także odpinania wiązań, które może się przydać, kiedy zaliczy się pierwszy upadek na śniegu.


Naucz się odwracać oraz wchodzić i schodzić na nartach
Po zapięciu butów narciarskich we wiązania nart, trzeba nauczyć się odwracania się na nartach. Dla kogoś, kto ma na nogach narty po raz pierwszy może być to trudne. Bezwzględnie potrzebne Ci będą do tego kijki. Bezpieczniej jest odwracać się pod górkę, a nie zgodnie z nachyleniem stoku. Z kolei wchodzenie na nartach możesz opanować na dwa sposoby. Jednym z nich jest wchodzenie bokiem, narta za nartą, a drugim poprzez styl łyżwowy, nazywany popularnie "jodełką".


Opanuj korzystanie z orczyka i wyciągu talerzykowego
Podczas pierwszej wizyty na stoku trzeba opanować wiele rzeczy. Również korzystanie z wyciągów narciarskich. Popularny orczyk wymaga szybkiego ustawienia się w linii z drugim narciarzem, co dla początkującego może być trudne. Na szczęście do dyspozycji jest szkoła narciarska. Szklarska Poręba dba o dostęp do instruktorów, a tym samym szybkie opanowanie podstaw jazdy na nartach. Dla początkujących najlepszy jest wyciąg talerzykowy, który znajduje się na krótkich i z reguły mało stromych odcinkach, przeznaczonych dla początkujących.


Zacznij od jazdy na nartach na "oślej łączce"
Aby szybko opanować podstawy i móc zjechać ze stoku z góry na dół, nie można rozpoczynać od razu od trudniejszych czerwonych tras czy tym bardziej przeznaczonych dla zaawansowanych – czarnych. Takie pomysły radykalnej nauki przychodzą niekiedy do głowy uczącym początkujących znajomym. Lepsze metody oferuje szkoła narciarska. Szklarska Poręba dysponuje również trasami dla początkujących, od których warto zacząć.


Jazda pługiem pozwoli ci zjechać na sam dół stoku
Jeśli jesteś początkujący i chcesz wybrać się na narty, Szklarska Poręba oferuje Ci świetne niebieskie trasy. "Puchatek" pozwoli ci opanować podstawy jazdy pługiem, ze względu na niewielkie nachylenie. Instruktor nauczy Cię jazdy z czubkami nart skierowanymi do siebie, w odwróconą literę "V".


To bardzo ważny etap, gdyż w ten sam sposób będziesz hamować. Jazda na krawędziach wymaga większej wprawy i dopiero po dobrym opanowaniu jazdy pługiem można pokusić się o próbę jazdy na krawędziach, jednak nie jest ona polecana dla początkujących adeptów jazdy na nartach. W pługu wykonuje się początkowo wszystkie skręty.


Warto skorzystać również z drugiej trasy narciarskiej dla początkujących w Szklarskiej Porębie. Narty na "Hali Szrenickiej" trzeba prowadzić cały czas pługiem aby nie rozwinąć nadmiernej prędkości, która skutkować będzie upadkiem. To drugi najłatwiejszy stok jaki oferuje Szklarska Poręba. Narty w razie upadku na tym i innych trasach powinny się wypiąć, co zabezpiecza przed poważniejszymi urazami czy złamaniami. Wtedy przyda się nauka wpinania nart i będzie można kontynuować jazdę.


Kilka niegroźnych upadków paradoksalnie sprawia, że nabiera się większej pewności siebie, pamiętając jednocześnie o zasadach bezpiecznej jazdy na nartach. Na stoku trzeba zwracać uwagę na innych narciarzy, aby w nikogo nie wjechać, gdyż może to skutkować poważniejszym wypadkiem, przy większej prędkości. Zatem opanowanie podstaw pozwoli Ci nauczyć się jeździć na nartach pługiem w ciągu kilku dni. W ten sposób będziesz mógł szlifować swoje umiejętności na niebieskich trasach narciarskich.
artykuł sponsorowanyDekoracja wnętrza powinna spełniać kilka wymagań. Dekoracje są dopełnieniem aranżacji wnętrza, podkreślają jego styl i charakter, ale jednocześnie nie mogą przeszkadzać w codziennym użytkowaniu...

2019-03-15 08:43:57

Organizacja dziecięcego party to zadanie wymagające zaangażowania rodziców, troche pomysłowości i przygotowań. Samodzielnie zorganizowana impreza to dużo satysfakcji dla rodziców i dzieci.

2019-03-11 14:16:02

W każdym roku obowiązujące trendy nieco się zmieniają. Dotyczy to również aranżacji wnętrz, w tym łazienek, w których najważniejszą rolę zazwyczaj odgrywają meble łazienkowe. Co będzie modne w...

2019-01-25 15:08:28

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!