Z Holandii przywiózł haszysz - wpadł w ręce policji

Z Holandii przywiózł...

Do 5 lat więzienia grozi 25-letniemu mieszkańcowi powiatu prudnickiego....
Liderzy inwestycji: Brzeg - tak źle jeszcze nie było

Liderzy inwestycji: Brzeg -...

Dwutygodnik "Wspólnota" - Pismo Samorządu Terytrorialnego opublikowało...
Sieniorzy mogą zwiedzić brzeski zamek za darmo

Sieniorzy mogą zwiedzić...

Od piątku do niedzieli osoby powyżej 60. roku życia mogą za darmo zobaczyć...
Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

Stracił prawo jazdy za zbyt...

W powiecie brzeskim w minioną niedzielę na policyjny radar wpadł kierowca...
Kajakowy Slalom Jesienny przełożony na 30 września

Kajakowy Slalom Jesienny...

Ze względu na małą liczbę zgłoszeń zawody kajakowe i finał ergowioseł...
17
Środa
Październik 2018
Loading...
Poprzedni Październik Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Antonii, Ignacego, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Ergowiosła - rewolucja u juniorów

2018-02-20 09:50:55

W czwartek miała miejsce kolejna sesja dla ergowioślarzy, podczas której pojawiła się nowa grupa amatorów tego sportu. Dzień wcześniej z kolei odbyły się Mistrzostwa Brzegu szkół podstawowych na 500 metrów, dzięki czemu do rywalizacji w Otwartych Mistrzostwach Brzegu dołączyła ponad setka uczniów, którzy są sklasyfikowaniu w kategorii juniorów.

Podczas czwartkowych prób pojawił się jeden nowy lider, a dwóch poprawiło swoje wyniki. Jakub Widziak był pierwszą osobą, która pojawiła się na liście seniorów w wadze lekkiej na 500 metrów. Jego wynik 1:40,7 dał mu automatycznie pierwsze miejsce w tej kategorii. Na dystansie 2000 metrów w kategorii seniorów swój wynik poprawił dotychczasowy lider Michał Mazik, osiągając rezultat 6:24,7. Na tym samym dystansie, ale w kategorii masters, wynik poprawił również lider Marek Głogowski (7:09,3, a po poprawce czasowej 6:49,0).  W tej samej kategorii na trzecie miejsce wskoczył Henryk Wójcik (8:02,2 – 7:39,7).

Całkowite przemeblowanie nastąpiło w kategoriach juniorskich. Powstała nowa klasyfikacja dla juniorek, a pierwszą liderką została Gabriela Żuk (1:52,3). W wadze lekkiej juniorek pozycję lidera objęła Katarzyna Majiczek (1:51,3), a prowadzące dotąd Julia Dzieduszyńska i Daria Leczowicz, mimo poprawy swoich wyników, spadły odpowiednio na trzecie i czwarte miejsce.

W nowej klasyfikacji juniorów na czele pojawił się Jakub Kowalski ze znakomitym wynikiem 1:27,5, a w wadze lekkiej juniorów pozycję lidera objął Szymon Wyrwas (1:36,7). Dotychczasowy lider wagi lekkiej juniorów Oskar Solecki zajmuje obecnie 8. miejsce.

 

Do zakończenia halowej rywalizacji w sezonie 2017/18 pozostało 5 spotkań, podczas których można próbować swoich sił na dystansach 500 i 2000 metrów (zostaną również dołączone wyniki z Mistrzostw Brzegu szkół średnich):

- 15 marca (czwartek) w godzinach 17.00 - 19.00 - Stadion Miejski (ul. Sportowa – budynek biurowy)

- 18 marca (niedziela) w godzinach 13.00 – 15.00 – Hala MOSiR (ul. Oławska – mała sala)

- 8 kwietnia (niedziela) w godzinach 14.00 – 16.00 – Hala MOSiR (ul. Oławska – mała sala)

- 12 kwietnia (czwartek) w godzinach 17.00 - 19.00 - Stadion Miejski (ul. Sportowa – budynek biurowy)

- 22 kwietnia (niedziela) w godzinach 14.00 – 16.00 – Hala MOSiR (ul. Oławska) – FINAŁ I ZAKOŃCZENIE

 

ERGOWIOSŁA – HALOWY REKORD BRZEGU 2017/18 – 500 METRÓW

 

Kobiety - juniorki (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później)

1. Gabriela Żuk - Brzeg - PSP 1 - 1:52,3

2. Agnieszka Onisk - Brzeg - PSP 6 - 1:54,1

3. Sandra Piekoszewska - Brzeg - PSP 1 - 1:54,6

4. Zuzanna Macierzyńska - Brzeg - PSP 5 - 1:55,4

5. Zuzanna Rosińska - Brzeg - PSP 5 - 1:57,3

6. Patrycja Boszkiewicz - Brzeg - PSP 5 - 1:58,3

. Zuzanna Parnicka - Brzeg - PSP 5 - 1:58,3

8. Milena Foryś - Brzeg - PSP 8 - 2:00,0

9. Aleksandra Haras - Brzeg - PSP 1 - 2:01,3

10. Katarzyna Kosztowniak - Brzeg - PSP 5 - 2:03,2

11. Agnieszka Socha - Brzeg - PSP 5 - 2:05,3

12. Karolina Kuczyńska - Brzeg - PSP 5 - 2:08,0

13. Monika Zawistowska - Brzeg - PSP 1 - 2:08,1

 

Kobiety - juniorki (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 61,5 kg)

1. Katarzyna Majiczek - Brzeg - PSP 1 - 1:51,3

2. Sara Stankiewicz - Brzeg - PSP 6 - 1:52,4

3. Julia Dzieduszyńska - Brzeg - PSP 5 - 1:53,9

4. Daria Leczowicz - Brzeg - PSP 6 - 1:54,0

5. Aleksandra Ożóg - Brzeg - PSP 6 - 1:55,1

6. Julia Karlikowska - Brzeg - PSP 8 - 1:56,4

7. Martyna Waligóra - Brzeg - PSP 1 - 1:57,5

8. Zuzanna Duraj - Brzeg - PSP 1 - 1:57,7

9. Julia Krężel - Brzeg - PSP 8 - 1:57,8

10. Marta Pyzowska - Brzeg - PSP 5 - 1:59,2

11. Patrycja Bednarz - Brzeg - PSP 1 - 2:00,6

. Kamila Załęska - Brzeg - PSP 5 - 2:00,6

13. Zofia Przystajko - Brzeg - PSP 8 - 2:01,2

14. Katarzyna Ożóg - Brzeg - PSP 6 - 2:02,1

15. Julia Rybacka - Brzeg - PSP 6 - 2:03,4

16. Paulina Kowalik - Brzeg - PSP 6 - 2:04,3

17. Emilia Duszeńko - Brzeg - PSP 1 - 2:04,8

18. Lidia Błońska - Brzeg - PSP 6 - 2:05,0

19. Julia Krewsun - Brzeg - PSP 6 - 2:05,2

. Justyna Śliwińska - Brzeg - PSP 5 - 2:05,2

21. Weronika Florków - Brzeg - PSP 6 - 2:05,3

. Hanna Klamka - Brzeg - PSP 5 - 2:05,3

23. Natalia Ukleja - Brzeg - PSP 8 - 2:05,7

24. Małgorzata Jankowska - Brzeg - PSP 5 - 2:06,3

. Marlena Regner - Brzeg - PSP 8 - 2:06,3

26. Kamila Wyrembak - Brzeg - PSP 8 - 2:06,5

27. Sabina Regner - Brzeg - PSP 6 - 2:06,6

28. Katarzyna Podkowa - Brzeg - PSP 3 - 2:07,7

29. Wiktoria Kozłowska - Brzeg - PSP 5 - 2:08,7

30. Klaudia Drozd - Brzeg - PSP 5 - 2:09,5

31. Paulina Adamowicz - Brzeg - 2:13,1

32. Aleksandra Dziedzic - Brzeg - PSP 6 - 2:13,2

33. Barbara Tokarska - Brzeg - PSP 8 - 2:14,4

34. Karolina Hołomejko - Brzeg - PSP 5 - 2:15,1

35. Małgorzata Parnicka - Brzeg - PSP 3 - 2:18,9

36. Natalia Meketiuk - Brzeg - PSP 3 - 2:23,7

37. Jagoda Kulik - Brzeg - PSP 8 - 2:25,9

38. Inka Głogowska - Brzeg - 2:59,8

39. Angelika Pieszyńska - Brzeg - 3:12,9

40. Maja Mazepa - Brzeg - 3:38,5

41. Zofia Lech - Brzeg - 3:44,7

 

Kobiety - seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)

1. Monika Lech – Brzeg – 1:51,0

 

Kobiety - masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Edyta Strzelczyk – Brzeg – 1:58,1 (wynik bez poprawki 2:02,7)

2. Beata Sieńko – Brzeg - 1:58,3 (2:04,1)

3. Małgorzata Tesarowicz – Brzeg - 2:07,3 (2:10,6)

 

Kobiety - masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 61,5 kg)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Ewa Zajączkowska – Brzeg - 1:59,6 (wynik bez poprawki 2:11,9)

 

Mężczyźni - juniorzy (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później)

1. Jakub Kowalski - Brzeg - PSP 1 - 1:27,5

2. Michał Białajczuk - Brzeg - PSP 8 - 1:29,6

3. Michał Musiał - Brzeg - PSP 6 - 1:37,8

4. Jakub Krawczyk - Brzeg - PSP 5 - 1:38,2

5. Gracjan Bednarz - Brzeg - PSP 5 - 1:42,6

6. Wojciech Grygiel - Brzeg - PSP 8 - 1:45,2

7. Przemysław Wanowski - Brzeg - PSP 6 - 1:45,4

8. Krzysztof Rzeszut - Brzeg - PSP 6 - 1:46,2

9. Krzysztof Kowalczyk - Brzeg - PSP 1 - 1:47,5

10. Marcel Majecki - Brzeg - PSP 8 - 1:49,6

11. Tomasz Urban - Brzeg - PSP 8 - 1:58,8

12. Dawid Piotrowski - Brzeg - PSP 3 - 2:35,8

 

Mężczyźni - juniorzy (do 18 lat, rok urodzenia 2000 i później), waga lekka (do 75 kg)

1. Szymon Wyrwas - Brzeg - PSP 5 - 1:36,7

2. Mateusz Tysier - Brzeg - PSP 8 - 1:38,4

3. Wojciech Tysier - Brzeg - PSP 5 - 1:40,6

4. Mateusz Sierpiński - Brzeg - PSP 1 - 1:40,9

5. Jakub Michalak - Brzeg - PSP 1 - 1:41,5

6. Szymon Sobczak - Brzeg - PSP 1 - 1:41,7

7. Piotr Śliwa - Brzeg - PSP 6 - 1:42,2

8. Oskar Solecki - Brzeg - PSP 6 - 1:43,9

9. Jakub Sołodowczuk - Brzeg - PSP 1 - 1:44,6

10. Jakub Kałamuniak - Brzeg - PSP 5 - 1:44,8

11. Bartosz Pszczolarski - Brzeg - PSP 8 - 1:44,9

12. Łukasz Kośny - Brzeg - PSP 5 - 1:45,9

13. Krystian Skarżyński - Brzeg - PSP 6 - 1:46,8

14. Rafał Wierzbicki - Brzeg - PSP 5 - 1:46,9

15. Jakub Jęczalek - Brzeg - PSP 1 - 1:47,0

16. Patryk Sacha - Brzeg - PSP 6 - 1:47,9

17. Wiktor Podstawka - Brzeg - PSP 8 - 1:48,4

. Oliwier Szczęsny - Brzeg - PSP 8 -             1:48,4

19. Igor Toporowski - Brzeg - PSP 5 - 1:49,0

20. Łukasz Nowak - Brzeg - PSP 3 - 1:49,2

. Filip Sykała - Brzeg - PSP 5 - 1:49,2

22. Stanisław Popłoński - Brzeg - PSP 3 - 1:49,8

23. Maciej Słodki - Brzeg - PSP 3 - 1:49,8

24. Nikodem Jacheć - Brzeg - PSP 6 - 01:50,1

25. Patryk Kowalczuk - Brzeg - PSP 8 - 01:50,7

26. Michał Poświstak - Brzeg - PSP 3 - 01:50,9

27. Damian Florków - Brzeg - PSP 3 - 01:51,0

28. Tomasz Szczepański - Brzeg - PSP 1 -    01:51,1

29. Szymon Kroczak - Brzeg - PSP 5 - 01:51,5

30. Konrad Dobrowolski - Brzeg - PSP 6 - 01:52,6

31. Natan Brudziński - Brzeg - PSP 1 - 01:53,0

32. Mateusz Medyk - Brzeg - PSP 5 - 01:54,3

33. Damian Michalak - Brzeg - PSP 1 - 01:54,6

34. Jakub Bider - Brzeg - PSP 1 - 01:55,0

. Jakub Frontczak - Brzeg - PSP 8 - 01:55,0

36. Mariusz Łysiuk - Brzeg - PSP 6 - 01:55,2

37. Filip Szpulak - Brzeg - PSP 6 - 01:55,4

38. Jakub Pytlakowski - Brzeg - PSP 1 - 01:56,4

39. Igor Głogowski - Brzeg - 01:56,8

40. Robert Babijczuk - Brzeg - PSP 6 - 01:57,8

41. Mateusz Zalewski - Brzeg - PSP 1 - 02:04,0

42. Jakub Dobrowolski - Brzeg - PSP 6 - 02:04,7

43. Oliwer Skrzypnik - Brzeg - PSP 8 - 02:05,3

44. Piotr Sikora - Brzeg - PSP 8 - 02:09,2

45. Paweł Tomaszewski - Brzeg - PSP 5 - 02:13,0

46. Przemysław Dzieduszyński - Brzeg - 02:18,2

47. Sławomir Klimkow - Brzeg - PSP 5 - 02:19,2

48. Szymon Widziak - Brzeg - 02:21,6

49. Adrian Sacha - Brzeg - PSP nr 6 - 02:26,2

50. Dawid Gawlas - Brzeg - PSP 5 - 02:34,8

 

Mężczyźni - seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)

1. Michał Mazik – Brzeg 1:19,8

2. Mirosław Lech – Brzeg – 1:22,2

3. Henryk Domiński – Brzeg – 1:28,4

4. Dariusz Mrowiec – Brzeg – 1:30,8

5. Maciej Kużdżał – Brzeg – 1:30,9

6. Igor Grabowski – Brzeg – 1:31,1

7. Dariusz Bronowski – Brzeg – 1:33,2

. Wojciech Raburski – Brzeg – 1:33,2

9. Kamil Florków – Brzeg – 1:39,0

10. Maciej Głowacki – Brzeg – 1:39,8

11. Krzysztof Dąbrowski – Brzeg – 1:41,7

12. Kamil Duliniec – Brzeg – 1:41,8

13. Paweł Kaczmarek – Brzeg – 1:42,0

14. Adrian Mazepa – Brzeg – 1:43,1

15. Michał Binek – Brzeg – 1:43,8

16. Piotr Sendra – Brzeg – 1:45,0

17. Mateusz Wolański – Pawłów – 1:45,1

. Grzegorz Łyczkowski - Brzeg – 1:45,1

19. Kacper Szelkiewicz – Brzeg – 1:46,9

20. Mateusz Zalewski – Brzeg – 1:48,7

21. Andrzej Kimel – Brzeg – 1:49,5

 

Mężczyźni - seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 75 kg)

1. Jakub Widziak – Brzeg – 1:40,7

 

Mężczyźni - masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 1:29,4 (wynik bez poprawki 1:34,0)

2. Marek Głogowski – Brzeg – 1:30,3 (1:35,4)

3. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 1:31,9 (1:34,4)

4. Paweł Kozłowski – Brzeg – 1:33,0 (1:34,3)

5. Tomasz Pieszyński – Brzeg – 1:35,1 (1:36,9)

6. Henryk Wójcik – Brzeg - 1:35,4 (1:41,0)

7. Marcin Samul – Brzeg –  1:38,9 (1:39,9)

8. Sławomir Derlatka – Brzeg – 1:40,2 (1:45,8)

9. Marcin Dorociak – Brzeg – 1:40,9 (1:43,1)

10. Zbigniew Guzak – Brzeg – 1:41,7 (1:51,0)

11. Tomasz Wołoszczuk – Brzeg – 1:42,2 (1:43,8)

12. Andrzej Pyżalski – Brzeg – 1:43,2 (1:45,4)

13. Jacek Zajączkowski – Brzeg - 1:43,3 (1:54,8)

14. Maciej Pszczolarski – Brzeg – 1:44,7 (1:47,2)

15. Jarosław Hołomejko – Brzeg – 1:47,5 (1:50,0)

16. Mariusz Wójcik – Brzeg – 1:47,6 (1:55,0)

17. Henryk Knera – Brzeg – 1:48,3 (1:59,0)

18. Jasiek Pikor – Brzeg – 2:01,4 (2:07,6)

 

Mężczyźni - masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 75 kg)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Krzysztof Domiński – Brzeg – 1:32,4 (wynik bez poprawki 1:33,4)

2. Piotr Serwadczak – Brzeg – 1:45,5 (1:50,1)

3. Jarosław Staśkiewicz – Brzeg – 1:58,3 (2:02,0)

 

ERGOWIOSŁA – HALOWY REKORD BRZEGU 2017/18 – 2000 METRÓW

 

Kobiety - seniorki (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999), waga lekka (do 61,5 kg)

1. Urszula Kużdżał – Brzeg – 8:38,7

 

Mężczyźni - seniorzy (od 19 do 35 lat, rok urodzenia 1983-1999)

1. Michał Mazik – Brzeg – 6:24,7

2. Mirosław Lech – Brzeg – 6:43,7

3. Henryk Domiński – Brzeg – 7:04,8

4. Maciej Kużdżał – Brzeg – 7:15,3

 

Mężczyźni - masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Marek Głogowski – Brzeg – 6:49,0 (wynik bez poprawki 7:09,4)

2. Wojciech Dzieduszyński – Brzeg – 7:18,6 (7:37,0)

3. Henryk Wójcik – Brzeg – 7:39,7 (8:02,2)

4. Ryszard Dzwonek – Brzeg – 7:44,1 (7:54,1)

 

Mężczyźni - masters (powyżej 35 lat, rok urodzenia 1982 i wcześniej), waga lekka (do 75 kg)

(wynik skorygowany wg tabeli poprawek czasowych dla odpowiedniego wieku)

1. Krzysztof Domiński – Brzeg – 7:26,0 (wynik bez poprawki 7:30,0)

2. Piotr Serwadczak – Brzeg – 7:32,9 (7:51,3)

 

 

źródło: MOSiR Brzeg



Ze względu na małą liczbę zgłoszeń zawody kajakowe i finał ergowioseł zostały przełożone na 30 września (niedziela) na godzinę 12:00. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń.

2018-09-25 14:37:09

W sobotę – 22 września, o godzinie 13.00 na Marinie Brzeg, na zakończenie sezonu 2018 na przystani, odbędą się zawody kajakowych dwójek – XIII Kajakowy Slalom Jesienny. Zapraszamy wszystkich...

2018-09-15 12:03:46

W niedzielę odbyły się pierwsze w 2018 roku próby bicia rekordów Brzegu na ergometrze wioślarskim. Na czele kilku klasyfikacji nastąpiły zmiany. Pierwszą liderką na 500 metrów kobiet w kategorii...

2018-01-11 10:39:42

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!