Niesprawiedliwy wizerunek graczy w oczach społeczeństwa

Niesprawiedliwy wizerunek...

O stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie na temat graczy...
Obrazy drukowane na płótnie i fototapety - Czym kierować się przy wyborze dekoracji?

Obrazy drukowane na płótnie...

Dekoracja wnętrza powinna spełniać kilka wymagań. Dekoracje są dopełnieniem...
Gadżety na imprezę - Zabawki, które polubi także dziecko

Gadżety na imprezę -...

Organizacja dziecięcego party to zadanie wymagające zaangażowania...
Najciekawsze trendy łazienkowe w 2019 roku

Najciekawsze trendy...

W każdym roku obowiązujące trendy nieco się zmieniają. Dotyczy to również...
Czy pies to duży wydatek?

Czy pies to duży wydatek?

Posiadanie psa to wiele radości – okazja do zabawy z pupilem, spacery …...
21
Wtorek
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Brzeski szpital przechodzi informatyzację

2018-01-12 19:45:33

Zarząd Województwa Opolskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania projektowi złożonemu przez Powiat Brzeski, dotyczącemu informatyzacji brzeskiego szpitala. Jego całkowity koszt to ponad 1 mln 900 tys. zł. Wartość dofinansowania wyniosła 1 mln 645 tys. zł.

Przedmiotem projektu jest stworzenie cyfrowego systemu informacji telemedycznej, gromadzenia, przetwarzania, archiwizacji danych dla Brzeskiego Centrum Medycznego, wraz z wprowadzeniem portalu medycznego udostępniającego e-usługi publiczne z obszaru zdrowia.

W tym celu brzeski szpital wzbogaci się o nowoczesny sprzęt informatyczny. Uruchomione zostaną też 4 systemy teleinformatyczne (szpitalny, radiologiczny, laboratoryjny oraz portal medyczny). Ponadto wdrożonych zostanie pięć e-usług skierowanych do pacjentów (rejestracja na wizytę; przypomnienie SMS/e-mail o terminie wizyty lekarskiej lub badania; uzyskiwanie dokumentacji medycznej przez pacjenta; zarządzanie kolejkami pacjentów; elektroniczna książeczka nadciśnieniowca) oraz jedna e-usługa dająca możliwość udostępnienia dokumentacji medycznej innej placówce. Projekt zakłada również przeszkolenie 320 osób w zakresie obsługi wdrożonych systemów.

Zaplanowane działania przyczynią się do zwiększenia dostępności e-usług z zakresu zdrowia oraz do poprawy efektywności zarządzania i upowszechnienia komunikacji elektronicznej w Brzeskim Centrum Medycznym.

Warto dodać, że wcześniej, ze środków Powiatu Brzeskiego, wykonana została w brzeskim szpitalu nowa sieć logiczna wraz z instalacją elektryczną. Wartość tej inwestycji to prawie 1 mln zł.

„Nieustannie pracujemy nad tym, aby nasz szpital był jednostką nowoczesną i nadążającą za aktualnymi wymogami – mówi Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański. Informatyzacja daje wiele korzyści. Dzięki niej każdy pacjent otrzyma dostęp do swojej dokumentacji skondensowanej w formie elektronicznej, a co za tym idzie dokładnej informacji o stanie swojego zdrowia – przeprowadzonych badaniach, diagnozach, czy stosowanych lekach. Te informacje można będzie również przesyłać pomiędzy szpitalami, a to daje ogromne możliwości w przypadku gdy pacjent trafia do lecznicy znajdującej się w innej miejscowości, a nawet poza granicami kraju”.

Na informatyzacji skorzysta również dyrekcja Brzeskiego Centrum Medycznego. „To doskonała baza danych usprawniająca zarządzanie szpitalem – mówi Dyrektor BCM Krzysztof Konik. Daje bowiem szybki dostęp do wielu statystyk i informacji dotyczących działania poszczególnych oddziałów. Właśnie dzięki ułatwieniu dokonywania stosownych decyzji zarządczych szpitale, które wprowadziły już informatyzację, odnotowują w kolejnych latach duże oszczędności”.

 

 

źródło: Starostwo Powiatowe w BrzeguDziś Sejm przegłosował poprawki do Budżetu Państwa Polskiego. Szefowa Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie Katarzyna Czochara złożyła ich łącznie 16. Wśród nich znalazło się m.in....

2018-01-11 17:49:58

W dniu 25 listopada br. w powiecie brzeskim obchodzono Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Organizatorem uroczystości było Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Brzegu na czele z Prezes Walentyną...

2017-12-01 08:58:08

26 października w Urzędzie Skarbowym w Brzegu odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami, doradcami podatkowymi, przedstawicielami biur rachunkowych i organizacji branżowych, mające na celu...

2017-11-10 09:25:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!