Akademia bezpieczeństwa w PSP 3

Akademia bezpieczeństwa w...

13 lutego Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w...
Sklep z pracą - aktualne oferty

Sklep z pracą - aktualne...

„S K L E P    Z    P R A C Ą” AKTUALNE OFERTY PRACY...
Nietrzeźwy kierowca wpadł dzięki zgłoszeniu

Nietrzeźwy kierowca wpadł...

Dzięki czujności zgłaszającej nietrzeźwy kierowca mercedesa trafił w ręce...
Czym są szneki?

Czym są szneki?

Szneki są podstawowym narzędziem, wykorzystywanym przy pracach...
Dziesiąta edycja Brzeskiego Festiwalu Gier Planszowych

Dziesiąta edycja Brzeskiego...

Tłumy entuzjastów gier planszowych odwiedziły Miejski Ratusz, aby w...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Brzeski szpital przechodzi informatyzację

2018-01-12 19:45:33

Zarząd Województwa Opolskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania projektowi złożonemu przez Powiat Brzeski, dotyczącemu informatyzacji brzeskiego szpitala. Jego całkowity koszt to ponad 1 mln 900 tys. zł. Wartość dofinansowania wyniosła 1 mln 645 tys. zł.

Przedmiotem projektu jest stworzenie cyfrowego systemu informacji telemedycznej, gromadzenia, przetwarzania, archiwizacji danych dla Brzeskiego Centrum Medycznego, wraz z wprowadzeniem portalu medycznego udostępniającego e-usługi publiczne z obszaru zdrowia.

W tym celu brzeski szpital wzbogaci się o nowoczesny sprzęt informatyczny. Uruchomione zostaną też 4 systemy teleinformatyczne (szpitalny, radiologiczny, laboratoryjny oraz portal medyczny). Ponadto wdrożonych zostanie pięć e-usług skierowanych do pacjentów (rejestracja na wizytę; przypomnienie SMS/e-mail o terminie wizyty lekarskiej lub badania; uzyskiwanie dokumentacji medycznej przez pacjenta; zarządzanie kolejkami pacjentów; elektroniczna książeczka nadciśnieniowca) oraz jedna e-usługa dająca możliwość udostępnienia dokumentacji medycznej innej placówce. Projekt zakłada również przeszkolenie 320 osób w zakresie obsługi wdrożonych systemów.

Zaplanowane działania przyczynią się do zwiększenia dostępności e-usług z zakresu zdrowia oraz do poprawy efektywności zarządzania i upowszechnienia komunikacji elektronicznej w Brzeskim Centrum Medycznym.

Warto dodać, że wcześniej, ze środków Powiatu Brzeskiego, wykonana została w brzeskim szpitalu nowa sieć logiczna wraz z instalacją elektryczną. Wartość tej inwestycji to prawie 1 mln zł.

„Nieustannie pracujemy nad tym, aby nasz szpital był jednostką nowoczesną i nadążającą za aktualnymi wymogami – mówi Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański. Informatyzacja daje wiele korzyści. Dzięki niej każdy pacjent otrzyma dostęp do swojej dokumentacji skondensowanej w formie elektronicznej, a co za tym idzie dokładnej informacji o stanie swojego zdrowia – przeprowadzonych badaniach, diagnozach, czy stosowanych lekach. Te informacje można będzie również przesyłać pomiędzy szpitalami, a to daje ogromne możliwości w przypadku gdy pacjent trafia do lecznicy znajdującej się w innej miejscowości, a nawet poza granicami kraju”.

Na informatyzacji skorzysta również dyrekcja Brzeskiego Centrum Medycznego. „To doskonała baza danych usprawniająca zarządzanie szpitalem – mówi Dyrektor BCM Krzysztof Konik. Daje bowiem szybki dostęp do wielu statystyk i informacji dotyczących działania poszczególnych oddziałów. Właśnie dzięki ułatwieniu dokonywania stosownych decyzji zarządczych szpitale, które wprowadziły już informatyzację, odnotowują w kolejnych latach duże oszczędności”.

 

 

źródło: Starostwo Powiatowe w BrzeguDziś Sejm przegłosował poprawki do Budżetu Państwa Polskiego. Szefowa Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie Katarzyna Czochara złożyła ich łącznie 16. Wśród nich znalazło się m.in....

2018-01-11 17:49:58

W dniu 25 listopada br. w powiecie brzeskim obchodzono Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Organizatorem uroczystości było Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Brzegu na czele z Prezes Walentyną...

2017-12-01 08:58:08

26 października w Urzędzie Skarbowym w Brzegu odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami, doradcami podatkowymi, przedstawicielami biur rachunkowych i organizacji branżowych, mające na celu...

2017-11-10 09:25:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!