Niesprawiedliwy wizerunek graczy w oczach społeczeństwa

Niesprawiedliwy wizerunek...

O stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie na temat graczy...
Obrazy drukowane na płótnie i fototapety - Czym kierować się przy wyborze dekoracji?

Obrazy drukowane na płótnie...

Dekoracja wnętrza powinna spełniać kilka wymagań. Dekoracje są dopełnieniem...
Gadżety na imprezę - Zabawki, które polubi także dziecko

Gadżety na imprezę -...

Organizacja dziecięcego party to zadanie wymagające zaangażowania...
Najciekawsze trendy łazienkowe w 2019 roku

Najciekawsze trendy...

W każdym roku obowiązujące trendy nieco się zmieniają. Dotyczy to również...
Czy pies to duży wydatek?

Czy pies to duży wydatek?

Posiadanie psa to wiele radości – okazja do zabawy z pupilem, spacery …...
21
Wtorek
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Pierwszy krok w kierunku nowego mostu

2018-01-11 17:49:58

Dziś Sejm przegłosował poprawki do Budżetu Państwa Polskiego. Szefowa Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie Katarzyna Czochara złożyła ich łącznie 16. Wśród nich znalazło się m.in. przygotowanie studium wykonalności dla obwodnicy Brzegu wraz z budową nowej przeprawy mostowej.

Wcześniej wspomniane poprawki pozytywnie zaopiniowały Ministerstwa Finansów oraz Infrastruktury i Budownictwa. Wczoraj przyjęła je komisja Finansów Publicznych.

- To dla nas wielki dzień, bo studium wykonalności jest fundamentem każdej dużej inwestycji, a tą bez wątpienia jest budowa obwodnicy i przeprawy przez Odrę – mówi starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański. O potrzebie wybudowania dodatkowego mostu mówi się w naszym regionie od kilkudziesięciu lat. Dzięki współpracy z panią poseł Katarzyną Czocharą i wojewodą opolskim Adrianem Czubakiem udało się przekuć słowa w czyny. Wielokrotnie odwiedzaliśmy Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa oraz Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Rozmawialiśmy z ministrami i dyrektorami. Podkreślaliśmy, że powiat brzeski był przez lata zaniedbywany przez poprzednią władzę, że ta przeprawa mostowa to kluczowa, strategiczna inwestycja dla dwóch województw – opolskiego i dolnośląskiego. Dziś to wszystko przyniosło efekty. Studium wykonalność to pierwszy krok do budowy obwodnicy i dodatkowej przeprawy mostowej. A jak ktoś robi pierwszy krok, to znacznie łatwiej jest mu przeć do przodu, niż zawrócić.

Przyjęcie przez Sejm powyższych poprawek do budżetu to wyraźny sygnał, że po wielu latach najbardziej kluczowa inwestycja w regionie – budowa obwodnicy Brzegu i alternatywnej przeprawy mostowej przez Odrę – wreszcie nabrała realnych kształtów.

Wśród poprawek złożonych przez Katarzynę Czocharę znalazły się też dokumentacja projektowa na obwodnicę wschodnią Prudnika, przygotowanie studium wykonalności dla obwodnicy Strzelec Opolskich i budowa ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Namysłów-Smarchowice Wielkie.

 

źródło: Starostwo Powiatowe w BrzeguZarząd Województwa Opolskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania projektowi złożonemu przez Powiat Brzeski, dotyczącemu informatyzacji brzeskiego szpitala. Jego całkowity koszt to ponad 1...

2018-01-12 19:45:33

W dniu 25 listopada br. w powiecie brzeskim obchodzono Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Organizatorem uroczystości było Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło w Brzegu na czele z Prezes Walentyną...

2017-12-01 08:58:08

26 października w Urzędzie Skarbowym w Brzegu odbyło się spotkanie z przedsiębiorcami, doradcami podatkowymi, przedstawicielami biur rachunkowych i organizacji branżowych, mające na celu...

2017-11-10 09:25:30

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!