Akademia bezpieczeństwa w PSP 3

Akademia bezpieczeństwa w...

13 lutego Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w...
Sklep z pracą - aktualne oferty

Sklep z pracą - aktualne...

„S K L E P    Z    P R A C Ą” AKTUALNE OFERTY PRACY...
Nietrzeźwy kierowca wpadł dzięki zgłoszeniu

Nietrzeźwy kierowca wpadł...

Dzięki czujności zgłaszającej nietrzeźwy kierowca mercedesa trafił w ręce...
Czym są szneki?

Czym są szneki?

Szneki są podstawowym narzędziem, wykorzystywanym przy pracach...
Dziesiąta edycja Brzeskiego Festiwalu Gier Planszowych

Dziesiąta edycja Brzeskiego...

Tłumy entuzjastów gier planszowych odwiedziły Miejski Ratusz, aby w...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Jarmark bożonarodzeniowy w Brzezinie

2017-12-04 20:50:31

Stowarzyszenie Przyjaznych Brzezinie „Kamień”, proboszcz parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej w Brzezinie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu to organizatorzy 1. Jarmarku Bożonarodzeniowego w Brzezinie.

Jarmark odbył się w dn. 3 grudnia 2017r. i przyciągnął wielu mieszkańców tej miejscowości oraz wielu gości. O godz. 12.00 jarmark rozpoczęła uroczysta msza święta, na którą, oprócz wiernych z Brzeziny, przybyło wielu gości, wśród nich Maciej Stefański, Starosta Powiatu Brzeskiego i Andrzej Pulit, wójt Gminy Skarbimierz. Ksiądz Marek Staniszewski pięknie mówił o czuwaniu, oczekiwaniu na cudowny czas Świąt Bożego Narodzenia, podkreślając, że zorganizowany przez wielu mieszańców wsi jarmark jest nastrojowym i radosnym przykładem tegoż oczekiwania. Piękne pieśni adwentowe śpiewał w czasie mszy chór Cantate Domino ze Skarbimierza.

Jarmark otworzyła pani Anna Wiśniewska - Łątka przewodnicząca Stowarzyszenia „Kamień” w Brzezinie podkreślając, że w organizację  jarmarku włączyło się wielu mieszkańców wsi, w tym co szczególnie cieszy, dzieci i młodzieży, także nie mieszkańców Brzeziny. Na uczestników jarmarku czekało dziesiątki ozdób świątecznych przygotowywanych przez dzieci i młodzież od wielu tygodni. Można było obejrzeć zdjęcia z tych przygotowań. Pachniało świątecznymi specjałami. Były pyszne ciasta, kutia, gorąca czekolada i herbaciany grzaniec. Jarmark odwiedził Mikołaj, rozdając dzieciom przygotowane przez księdza proboszcza smakołyki. Płonęło ognisko gdzie można było usmażyć sobie kiełbaski. Rozbrzmiewały świąteczne piosenki. Koncertowały dzieci i młodzież z zespołów wokalnych Gminnej Biblioteki Publicznej, dwie solistki Zuzanna Macierzyńska i Karolina Konarska z Brzeziny oraz chór „Cantate Domino” ze Skarbimierza. Przeprowadzono też zbiórkę publiczną, z której środki zostaną przeznaczone na działania dla dzieci i młodzieży z Brzeziny. Uczestnicy jarmarku rozchodząc się do domów mówili do siebie : „Do zobaczenia za rok”.

Jarmark był współfinansowany ze środków Powiatu Brzeskiego w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury, poprzez organizację imprez lub wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców powiatu.

 

Andrzej SowaWspólne kolędowanie i okolicznościowe spektakle jasełkowe. Te propozycje wzbogacały msze święte i okolicznościowe spotkania na święto Trzech Króli w gminie Skarbimierz.

2018-01-11 10:07:57

O kilku miesięcy, z inicjatywy sołtysa Łukowic Brzeskich, młodzież uczestniczy w zajęciach harcerskich. Zajęcia prowadzi harcmistrz Krzysztof Pędziwiatr – Komendant Hufca Grodków. Młodzież...

2017-12-22 12:23:22

9 listopada grupa teatralna Maski wraz z instruktorami GBP Skarbimierz - Aleksandrą Stempniak i Justyną Mencel wybrała się na Międzynarodowy Festiwal Pantomimy - 34. Internationales Pantomime...

2017-11-15 11:14:37

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!