Akademia bezpieczeństwa w PSP 3

Akademia bezpieczeństwa w...

13 lutego Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Kochanowskiego w...
Sklep z pracą - aktualne oferty

Sklep z pracą - aktualne...

„S K L E P    Z    P R A C Ą” AKTUALNE OFERTY PRACY...
Nietrzeźwy kierowca wpadł dzięki zgłoszeniu

Nietrzeźwy kierowca wpadł...

Dzięki czujności zgłaszającej nietrzeźwy kierowca mercedesa trafił w ręce...
Czym są szneki?

Czym są szneki?

Szneki są podstawowym narzędziem, wykorzystywanym przy pracach...
Dziesiąta edycja Brzeskiego Festiwalu Gier Planszowych

Dziesiąta edycja Brzeskiego...

Tłumy entuzjastów gier planszowych odwiedziły Miejski Ratusz, aby w...
19
Poniedziałek
Luty 2018
Loading...
Poprzedni Luty Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1234
imieniny:
Bettiny, Konrada, Mirosława
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Kasy fiskalne online już w 2018 roku

2017-07-10 08:28:31

Do początku 2018 roku zostało jeszcze trochę czasu. Niemniej, krajowy przedsiębiorcy, którzy zajmują się obsługą klientów indywidualnych, już dziś powinni zdawać sobie sprawę z tego, że za kilka miesięcy dojdzie do dużych zmian w obsłudze kas fiskalnych. Właśnie w 2018 – najpierw na rynku, a później w polskich firmach – pojawią się urządzenia rejestrujące online.

Wprowadzenie do obrotu nowych kas będzie związane ze zmianami w polskim systemie fiskalizacji. W 2018 roku zaczną obowiązywać przepisy, zgodnie z którymi we wspomnianych urządzeniach pojawią się dodatkowe rozwiązania technologiczne. Wiadomo już, że największą nowością będzie online’owa współpraca tych kas z systemem informatycznym MF. Ale to nie koniec modyfikacji w regulacjach prawnych. Za kilka miesięcy dojdzie również do zmian w sposobie obsługi osób fizycznych.Nowoczesne rozwiązania w kasach rejestrujących


Każdego roku na rynku technologii sprzedaży pojawiają się nowe urządzenia fiskalne. Producenci tych kas dbają o to, aby wraz z premierami poszczególnych modeli zaoferować przedsiębiorcom dostęp do dodatkowych funkcjonalności. Ma to też oczywiście związek z tym, że sami podatnicy wymagają coraz bardziej wszechstronnych technologii dla handlu i usług. Natomiast kolejnym powodem do unowocześniania urządzeń rejestrujących będzie ustanowienie w Polsce systemu fiskalizacji online. Zgodnie z aktualnymi założeniami, ma do tego dojść już na początku 2018 roku. Co się wtedy zmieni w kasach fiskalnych?


Nowe urządzenia nie tylko pozwolą na wysyłanie elektronicznych paragonów (gdy klienci o to poproszą). Ich standardową funkcjonalnością będzie także stała współpraca z centralnym repozytorium MF (systemem informatycznym Ministerstwa Finansów). W rezultacie, organy skarbowe zyskają szybki dostęp do danych na temat sprzedaży prowadzonej przy użyciu kas rejestrujących online. Ma to zarówno wpłynąć korzystnie na płacenie należnych podatków, jak i zniwelować liczbę przypadkowych kontroli w firmach. Dodatkowo, omawiane tu modele będzie można w przyszłości zdalnie aktualizować (po zatwierdzeniu przez GUM nowej wersji programu pracy).


Dodatkowe informacje o kasach fiskalnych online oraz innych zmianach w 2018 roku są dostępne tutaj.Urządzenia gotowe do pracy w trybie online


Począwszy od 2018 roku kasy rejestrujące online zaczną być stopniowo wprowadzane na krajowy rynek. Dopiero później trafią do polskich przedsiębiorców. Niemniej, obecnie nie jest jeszcze pewne, jakie będą te nowe modele. Wiadomo jednak, że już teraz dostawcy technologii sprzedaży mają w swojej ofercie kasy gotowe na nowoczesną pracę w trybie online. Są to urządzenia, w przypadku których producenci gwarantują modernizację standardowej funkcjonalności.


Największą zaletą kas rejestrujących online ready jest fakt, że przedsiębiorcy, którzy zdecydują się dziś na ich zakup, nie będą musieli w przyszłości inwestować w kolejny model – dostosowany do przepisów fiskalnych wprowadzonych w 2018 roku. Po zleceniu usługi modernizacyjnej, podatnicy zyskają urządzenie z dodatkowymi rozwiązaniami technologicznymi.


Kasy fiskalne, które w przyszłości będzie można w prosty sposób dostosować do wymogów systemu online, są dostępne tutaj.


Źródło: Infoss
artykuł sponsorowanyPrzeczytaj również
Szneki są podstawowym narzędziem, wykorzystywanym przy pracach odwiertowych. Eksperci określają je również mianem świdrów ślimakowych. Jest to podstawowy osprzęt przydatny w wiertnicach, dzięki...

2018-02-08 19:21:32

Czynsz, gaz, prąd, woda, ścieki, abonament telefoniczny – to tylko kilka rachunków, które opłacamy co miesiąc. Jeśli nadal w celu ich uregulowania idziesz do okienka na pocztę, do banku albo do...

2018-01-30 20:32:44

Działania firmy w internecie to obecnie standard, również dla małych przedsiębiorstw. W jaki sposób zaczynać te działania, aby nie popełnić błędu? Czy można ograniczyć koszty?

2017-12-11 21:07:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!