Jakie są cechy nowoczesnego systemu zarządzania budynkiem?

Jakie są cechy nowoczesnego...

Ciągle zmieniające się technologie znacznie ułatwiają nam życie. Podobnie...
Jak spędzić przyjemne wakacje w Kołobrzegu?

Jak spędzić przyjemne...

Wiele osób nie wyobraża sobie innego sposobu na spędzenie wakacji niż...
Obróbka video - specjalista zrobi to lepiej

Obróbka video - specjalista...

Materiały audiowizualne wykorzystywane są coraz częściej na cele promocyjne...
Transfer pieniędzy za granicę - bank, kantor czy firma pośrednicząca?

Transfer pieniędzy za...

Rodziny wielu Polaków są poza granicami państwa. Ci, którzy zostali w...
Studencka kuchnia - kupuj tanio, gotuj skutecznie

Studencka kuchnia - kupuj...

Chyba każdy słyszał przynajmniej jeden dowcip o gotowaniu w mieszkaniu...
19
Czwartek
Lipiec 2018
Loading...
Poprzedni Lipiec Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
252627282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Alfreny, Rufina, Wincentego
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Jaka pora dnia jest najlepsza na trening?

2017-06-26 13:40:22

Od dawna wiadomo, że aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na poprawę ogólnego stanu zdrowia. Ruch skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia takich groźnych chorób jak między innymi zawał serca czy udar mózgu. Regularne ćwiczenia mają jednak o wiele więcej zalet, które przekładają się na jakość naszego codziennego życia. Osoby aktywne między innymi lepiej radzą sobie ze stresem, są bardziej pewne siebie oraz cieszą się lepszym samopoczuciem.

Wiele osób zastanawia, czy któraś pora dnia bardziej sprzyja ćwiczeniom niż inne. Okazuje się, że nie ma pory dnia, która ewidentnie sprzyja ćwiczeniom. Według specjalistów, każdy czas jest dobry na aktywność fizyczną, jeśli tylko trenuje się regularnie.

Przeprowadzone badania wykazały jednak że istnieją konkretne godziny w czasie dnia sprzyjające: walce z nadwagą, poprawie wytrzymałości oraz rozbudowie masy mięśniowej.

O której najlepiej ćwiczyć by schudnąć?

Okazuje się że najlepszą porą na walkę z nadwagą jest poranek. To właśnie o tej porze dnia mamy najlepszą przemianę materii. Ranny trening może ją tylko dodatkowo „podkręcić” a co za tym idzie zwiększyć ilość spalanych kalorii. Pozytywne skutki porannych ćwiczeń (poprawa metabolizmu) są odczuwalne jeszcze przez kilka kolejnych godzin po ich zakończeniu.

Ćwiczenia z samego rana mają jeszcze jedną dużą zaletę, doskonale poprawiają samopoczucie i dają dużą dawkę energii. Dzieje się tak ponieważ wysiłek fizyczny jest naturalnym sposobem na pobudzenie organizmu do wydzielania endorfin (tzw. hormonów szczęścia).

Trening poranny może mieć różny charakter: bieganie, jazda na rowerze lub ćwiczenia w domu. W tym ostatnim przypadku najlepsze efekty można osiągnąć korzystając z odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń (bieżnia elektryczna, rower treningowy, orbitrek). Maszyny treningowe nie tylko podnoszą komfort ćwiczeń ale również ich efektywność.

Należy pamiętać, że ćwiczenia których celem jest spalenie tkanki tłuszczowej, należy przeprowadzać w sytuacji równowagi tlenowej. Oznacza to, że nie może być on zbyt intensywny, kluczem do sukcesu jest prawidłowe oddychanie podczas wysiłku.

Decydując się na poranne ćwiczenia często zadajemy sobie również pytanie czy lepiej je przeprowadzić przed czy zaraz po śniadaniu. Przeprowadzone w tym kierunku badania wykazały, że lepsze efekty osiągają osoby trenujące na czczo. Nawet spożycie lekkiego posiłku przed treningiem zmniejsza efektywność spalania tkanki tłuszczowej.

 

 

 

artykuł sponsorowany

 W czwartek miała miejsce kolejna sesja dla ergowioślarzy, podczas której pojawiła się nowa grupa amatorów tego sportu. Dzień wcześniej z kolei odbyły się Mistrzostwa Brzegu szkół podstawowych na...

2018-02-20 09:50:55

W niedzielę odbyły się pierwsze w 2018 roku próby bicia rekordów Brzegu na ergometrze wioślarskim. Na czele kilku klasyfikacji nastąpiły zmiany. Pierwszą liderką na 500 metrów kobiet w kategorii...

2018-01-11 10:39:42

Po rozegraniu kolejnych gier Brzeskiej Ligi Futsalu i Brzeskiej Ligi Koszykówki na czele tabel obu lig mamy UKS I LO Brzeg (BLF) i KS Pawłów (BLK).

2017-12-20 10:48:53

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!