Sklep z pracą - aktualne oferty

Sklep z pracą - aktualne...

„S K L E P    Z    P R A C Ą” AKTUALNE OFERTY PRACY...
Mapping 3D dla Niepodległej

Mapping 3D dla Niepodległej

Wśród wydarzeń z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez...
Profesjonalne słuchawki nie tylko dla DJ-a - zainwestuj w dobry sprzęt

Profesjonalne słuchawki nie...

Słuchawki są niezbędnym elementem wyposażenie każdego DJ-a. Powinny one...
Z Holandii przywiózł haszysz - wpadł w ręce policji

Z Holandii przywiózł...

Do 5 lat więzienia grozi 25-letniemu mieszkańcowi powiatu prudnickiego....
Liderzy inwestycji: Brzeg - tak źle jeszcze nie było

Liderzy inwestycji: Brzeg -...

Dwutygodnik "Wspólnota" - Pismo Samorządu Terytrorialnego opublikowało...
20
Niedziela
Styczeń 2019
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Jaka pora dnia jest najlepsza na trening?

2017-06-26 13:40:22

Od dawna wiadomo, że aktywność fizyczna jest najlepszym sposobem na poprawę ogólnego stanu zdrowia. Ruch skutecznie zmniejsza ryzyko wystąpienia takich groźnych chorób jak między innymi zawał serca czy udar mózgu. Regularne ćwiczenia mają jednak o wiele więcej zalet, które przekładają się na jakość naszego codziennego życia. Osoby aktywne między innymi lepiej radzą sobie ze stresem, są bardziej pewne siebie oraz cieszą się lepszym samopoczuciem.

Wiele osób zastanawia, czy któraś pora dnia bardziej sprzyja ćwiczeniom niż inne. Okazuje się, że nie ma pory dnia, która ewidentnie sprzyja ćwiczeniom. Według specjalistów, każdy czas jest dobry na aktywność fizyczną, jeśli tylko trenuje się regularnie.

Przeprowadzone badania wykazały jednak że istnieją konkretne godziny w czasie dnia sprzyjające: walce z nadwagą, poprawie wytrzymałości oraz rozbudowie masy mięśniowej.

O której najlepiej ćwiczyć by schudnąć?

Okazuje się że najlepszą porą na walkę z nadwagą jest poranek. To właśnie o tej porze dnia mamy najlepszą przemianę materii. Ranny trening może ją tylko dodatkowo „podkręcić” a co za tym idzie zwiększyć ilość spalanych kalorii. Pozytywne skutki porannych ćwiczeń (poprawa metabolizmu) są odczuwalne jeszcze przez kilka kolejnych godzin po ich zakończeniu.

Ćwiczenia z samego rana mają jeszcze jedną dużą zaletę, doskonale poprawiają samopoczucie i dają dużą dawkę energii. Dzieje się tak ponieważ wysiłek fizyczny jest naturalnym sposobem na pobudzenie organizmu do wydzielania endorfin (tzw. hormonów szczęścia).

Trening poranny może mieć różny charakter: bieganie, jazda na rowerze lub ćwiczenia w domu. W tym ostatnim przypadku najlepsze efekty można osiągnąć korzystając z odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń (bieżnia elektryczna, rower treningowy, orbitrek). Maszyny treningowe nie tylko podnoszą komfort ćwiczeń ale również ich efektywność.

Należy pamiętać, że ćwiczenia których celem jest spalenie tkanki tłuszczowej, należy przeprowadzać w sytuacji równowagi tlenowej. Oznacza to, że nie może być on zbyt intensywny, kluczem do sukcesu jest prawidłowe oddychanie podczas wysiłku.

Decydując się na poranne ćwiczenia często zadajemy sobie również pytanie czy lepiej je przeprowadzić przed czy zaraz po śniadaniu. Przeprowadzone w tym kierunku badania wykazały, że lepsze efekty osiągają osoby trenujące na czczo. Nawet spożycie lekkiego posiłku przed treningiem zmniejsza efektywność spalania tkanki tłuszczowej.

 

 

 

artykuł sponsorowany

 Ze względu na małą liczbę zgłoszeń zawody kajakowe i finał ergowioseł zostały przełożone na 30 września (niedziela) na godzinę 12:00. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń.

2018-09-25 14:37:09

W sobotę – 22 września, o godzinie 13.00 na Marinie Brzeg, na zakończenie sezonu 2018 na przystani, odbędą się zawody kajakowych dwójek – XIII Kajakowy Slalom Jesienny. Zapraszamy wszystkich...

2018-09-15 12:03:46

W czwartek miała miejsce kolejna sesja dla ergowioślarzy, podczas której pojawiła się nowa grupa amatorów tego sportu. Dzień wcześniej z kolei odbyły się Mistrzostwa Brzegu szkół podstawowych na...

2018-02-20 09:50:55

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!