Sklep z pracą - aktualne oferty

Sklep z pracą - aktualne...

„S K L E P    Z    P R A C Ą” AKTUALNE OFERTY PRACY...
Mapping 3D dla Niepodległej

Mapping 3D dla Niepodległej

Wśród wydarzeń z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez...
Profesjonalne słuchawki nie tylko dla DJ-a - zainwestuj w dobry sprzęt

Profesjonalne słuchawki nie...

Słuchawki są niezbędnym elementem wyposażenie każdego DJ-a. Powinny one...
Z Holandii przywiózł haszysz - wpadł w ręce policji

Z Holandii przywiózł...

Do 5 lat więzienia grozi 25-letniemu mieszkańcowi powiatu prudnickiego....
Liderzy inwestycji: Brzeg - tak źle jeszcze nie było

Liderzy inwestycji: Brzeg -...

Dwutygodnik "Wspólnota" - Pismo Samorządu Terytrorialnego opublikowało...
20
Niedziela
Styczeń 2019
Loading...
Poprzedni Styczeń Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Fabioli, Miły, Sebastiana
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Jaki dywan do pokoju dziecka?

2017-04-10 13:18:29

Wybór dywanu do pokoju naszego dziecka to zarówno dobra zabawy jaki i niezła zagwozdka. Musimy wziąć pod uwagę wiek, płeć, osobiste preferencje i względy praktyczne. Jeśli masz dziecko lub je planujesz jesteś zapewne świadomy faktu, że maluchy bawią się głównie na podłodze. Nieco starsze dzieci żyją w świecie ulubionych filmów lub bajek. Nastolatki natomiast, chcą czegoś co będzie odzwierciedlać ich charakter i upodobania.

Dla najmłodszych wybierzmy dywan, który będzie dobrze izolował od posadzki. Ten przedział wiekowy będzie najprawdopodobniej najbardziej wymagający. Otoczenie będzie poddawane nieustającym testom na wytrzymałość i zdatność. Nie obejdzie się bez trwałego i łatwego w utrzymaniu dywanu. W związku z potrzebą szczególnego dbania o czystość, praktycznie będzie dobrać taką wielkość dywanu, by łatwo było go było wyprać lub zawieść do czyszczenia.

Przede wszystkim niech będzie bezpiecznie. Jeśli dziecko jest alergikiem, należy zadbać by nie narażać go na dodatkowe ryzyko. Zazwyczaj więc będą to włókna akrylowe lub polipropylenowe, które łatwo utrzymać w czystości i są hipoalergiczne. Naturalne surowce, mimo świetnych właściwości użytkowych, raczej nie sprawdzą się w tym wypadku, tak samo jak dywany typu shaggy. Pomimo niezwykłej miękkości ciężej zadbać o ich higieniczność, a długie runo dodatkowo temu nie sprzyja. Z kolei dla młodzieży, shaggy może być znakomitym wyborem.

Bez względu na grupę wiekową ważne by było inspirująco! Otoczenie powinno stymulować do prawidłowego rozwoju. Odejdźmy zatem od monochromatycznego wzornictwa na korzyść bogactwa kolorów i impulsów twórczych.

Wzornictwo dywanów dla dzieci i młodzieży jest naprawdę urozmaicone. Dzięki temu można wybrać coś co będzie korelować z zainteresowaniami i charakterem naszego dziecka. Począwszy od fascynacji bohaterami z bajek lub filmów, poprzez samochody, dinozaury, motylki czy kwiatki. Pokój nastolatka powinien być już częściowo jego wyborem. Zarówno motywy jak i kolorystyka będą nawiązaniem do jego charakteru i pasji. Dla przykładu prezentujemy dywany dla dzieci ze sklepu Kochamydywany.pl:

 

dywan dzieciecy obsession fairy tale 631 fai princess

 

dywan jojo q229a red 133x190


dywan kids slimak

 

Pośród elementów, które wpływają na odbiór obrazu, barwa jest czynnikiem o największej sile oddziaływania. Świadomość tego, może być naszym sprzymierzeńcem w prawidłowym rozwoju naszego dziecka. Odcienie żółci, tak jak i czerwień, wnoszą energię i zachęcają do optymizmu Aktywują umysł, stymulują pamięć ale też pobudzają zdolności organizacyjne i dodają pewności siebie. Niebieski z kolei działa uspokajająco. Pomaga zwiększyć intuicję i kreatywność i ma wpływ na mechanizmy fizjologiczne takie jak ciśnienie krwi i poziom bólu. Stwierdzono również, że oddziaływanie tego koloru wpływa przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.


 

artykuł sponsorowanySłuchawki są niezbędnym elementem wyposażenie każdego DJ-a. Powinny one przede wszystkim dobrze grać na wysokich i niskich pasmach oraz charakteryzować się dużą wygodą i jeszcze większą...

2018-11-05 21:10:39

To dylemat, przed którym staje każdy rolnik. Na gospodarstwie korzystamy z wielu urządzeń, które prędzej czy później ulegają awarii. Czy warto sięgnąć głębiej do kieszeni i kupić nowe części, czy...

2018-08-23 21:50:50

Ciągle zmieniające się technologie znacznie ułatwiają nam życie. Podobnie jest w przypadku nowoczesnego systemu zarządzania budynkiem. Jest on bardzo dobrym i coraz częściej wykorzystywanym...

2018-07-04 20:57:12

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!