Jakie są cechy nowoczesnego systemu zarządzania budynkiem?

Jakie są cechy nowoczesnego...

Ciągle zmieniające się technologie znacznie ułatwiają nam życie. Podobnie...
Jak spędzić przyjemne wakacje w Kołobrzegu?

Jak spędzić przyjemne...

Wiele osób nie wyobraża sobie innego sposobu na spędzenie wakacji niż...
Obróbka video - specjalista zrobi to lepiej

Obróbka video - specjalista...

Materiały audiowizualne wykorzystywane są coraz częściej na cele promocyjne...
Transfer pieniędzy za granicę - bank, kantor czy firma pośrednicząca?

Transfer pieniędzy za...

Rodziny wielu Polaków są poza granicami państwa. Ci, którzy zostali w...
Studencka kuchnia - kupuj tanio, gotuj skutecznie

Studencka kuchnia - kupuj...

Chyba każdy słyszał przynajmniej jeden dowcip o gotowaniu w mieszkaniu...
17
Piątek
Sierpień 2018
Loading...
Poprzedni Sierpień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Anity, Elizy, Mirona
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Jaki dywan do pokoju dziecka?

2017-04-10 13:18:29

Wybór dywanu do pokoju naszego dziecka to zarówno dobra zabawy jaki i niezła zagwozdka. Musimy wziąć pod uwagę wiek, płeć, osobiste preferencje i względy praktyczne. Jeśli masz dziecko lub je planujesz jesteś zapewne świadomy faktu, że maluchy bawią się głównie na podłodze. Nieco starsze dzieci żyją w świecie ulubionych filmów lub bajek. Nastolatki natomiast, chcą czegoś co będzie odzwierciedlać ich charakter i upodobania.

Dla najmłodszych wybierzmy dywan, który będzie dobrze izolował od posadzki. Ten przedział wiekowy będzie najprawdopodobniej najbardziej wymagający. Otoczenie będzie poddawane nieustającym testom na wytrzymałość i zdatność. Nie obejdzie się bez trwałego i łatwego w utrzymaniu dywanu. W związku z potrzebą szczególnego dbania o czystość, praktycznie będzie dobrać taką wielkość dywanu, by łatwo było go było wyprać lub zawieść do czyszczenia.

Przede wszystkim niech będzie bezpiecznie. Jeśli dziecko jest alergikiem, należy zadbać by nie narażać go na dodatkowe ryzyko. Zazwyczaj więc będą to włókna akrylowe lub polipropylenowe, które łatwo utrzymać w czystości i są hipoalergiczne. Naturalne surowce, mimo świetnych właściwości użytkowych, raczej nie sprawdzą się w tym wypadku, tak samo jak dywany typu shaggy. Pomimo niezwykłej miękkości ciężej zadbać o ich higieniczność, a długie runo dodatkowo temu nie sprzyja. Z kolei dla młodzieży, shaggy może być znakomitym wyborem.

Bez względu na grupę wiekową ważne by było inspirująco! Otoczenie powinno stymulować do prawidłowego rozwoju. Odejdźmy zatem od monochromatycznego wzornictwa na korzyść bogactwa kolorów i impulsów twórczych.

Wzornictwo dywanów dla dzieci i młodzieży jest naprawdę urozmaicone. Dzięki temu można wybrać coś co będzie korelować z zainteresowaniami i charakterem naszego dziecka. Począwszy od fascynacji bohaterami z bajek lub filmów, poprzez samochody, dinozaury, motylki czy kwiatki. Pokój nastolatka powinien być już częściowo jego wyborem. Zarówno motywy jak i kolorystyka będą nawiązaniem do jego charakteru i pasji. Dla przykładu prezentujemy dywany dla dzieci ze sklepu Kochamydywany.pl:

 

dywan dzieciecy obsession fairy tale 631 fai princess

 

dywan jojo q229a red 133x190


dywan kids slimak

 

Pośród elementów, które wpływają na odbiór obrazu, barwa jest czynnikiem o największej sile oddziaływania. Świadomość tego, może być naszym sprzymierzeńcem w prawidłowym rozwoju naszego dziecka. Odcienie żółci, tak jak i czerwień, wnoszą energię i zachęcają do optymizmu Aktywują umysł, stymulują pamięć ale też pobudzają zdolności organizacyjne i dodają pewności siebie. Niebieski z kolei działa uspokajająco. Pomaga zwiększyć intuicję i kreatywność i ma wpływ na mechanizmy fizjologiczne takie jak ciśnienie krwi i poziom bólu. Stwierdzono również, że oddziaływanie tego koloru wpływa przeciwzapalne i przeciwbakteryjne.


 

artykuł sponsorowanyCiągle zmieniające się technologie znacznie ułatwiają nam życie. Podobnie jest w przypadku nowoczesnego systemu zarządzania budynkiem. Jest on bardzo dobrym i coraz częściej wykorzystywanym...

2018-07-04 20:57:12

Wiele osób nie wyobraża sobie innego sposobu na spędzenie wakacji niż wyjazd nad polskie morze. I wcale nie dziwi nas ten fakt - Bałtyk jest naprawdę urokliwy! Zalety polskiego wybrzeża doceniają...

2018-07-04 20:00:36

Materiały audiowizualne wykorzystywane są coraz częściej na cele promocyjne i reklamowe przez przedsiębiorców z różnych branż i sektorów przemysłu i gospodarki. Popularność tej formy reklamy...

2018-06-05 08:34:35

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!