Obrazy drukowane na płótnie i fototapety - Czym kierować się przy wyborze dekoracji?

Obrazy drukowane na płótnie...

Dekoracja wnętrza powinna spełniać kilka wymagań. Dekoracje są dopełnieniem...
Gadżety na imprezę - Zabawki, które polubi także dziecko

Gadżety na imprezę -...

Organizacja dziecięcego party to zadanie wymagające zaangażowania...
Najciekawsze trendy łazienkowe w 2019 roku

Najciekawsze trendy...

W każdym roku obowiązujące trendy nieco się zmieniają. Dotyczy to również...
Czy pies to duży wydatek?

Czy pies to duży wydatek?

Posiadanie psa to wiele radości – okazja do zabawy z pupilem, spacery …...
Sklep z pracą - aktualne oferty

Sklep z pracą - aktualne...

„S K L E P    Z    P R A C Ą” AKTUALNE OFERTY PRACY...
25
Czwartek
Kwiecień 2019
Loading...
Poprzedni Kwiecień Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Marka, Wiki
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Jak wybrać ławeczkę do ćwiczeń?

2017-03-27 10:17:10

Ławki treningowe stanowią podstawowy element wyposażenia każdej siłowni, ale chętnie są też wybierane do domowych siłowni. Choć wielu z nas ławka kojarzy się z wyciskaniem na klatę, to z pomocą tego sprzętu można przeprowadzić kompleksowy trening całego ciała.

Ławeczka do ćwiczeń to prosty, łatwy w montażu sprzęt. Często posiada niewielkie rozmiary, zazwyczaj można ją złożyć, co ułatwia przechowywanie, zwłaszcza gdy nie mamy dużego mieszkania. Własna ławeczka do ćwiczeń stanowi świetną alternatywę lub uzupełnienie treningu na siłowni. Umożliwia wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń, dzięki czemu można ćwiczyć wszystkie mięśnie ciała.


Przy wyborze ławeczki do ćwiczeń należy wziąć pod uwagę różnorodność ćwiczeń, które można wykonywać na danym modelu ławeczki. Model ławeczki najlepiej wybrać w zależności od tego, które partie ciała najbardziej chcemy wzmocnić i rozbudować. Warto kierować się też częstotliwością treningów. Należy sprawdzić maksymalne dopuszczalne obciążenie ławki. Warto też sprawdzić, ile miejsca zajmuje dany model ławeczki zarówno przed rozłożeniem, jak i po rozłożeniu oraz czy damy radę samodzielnie ją rozłożyć i złożyć.


Rodzaje ławeczek do ćwiczeń


Ławka prosta do ćwiczeń to podstawowy model ławki treningowej. Taka ławka skierowana jest zawsze poziomo do podłogi, co pozwala na wykonywanie podstawowych ćwiczeń. Ten rodzaj ławki poleca się raczej osobom początkującym. Jeżeli chcemy zwiększyć intensywność ćwiczeń i poziom trudności oraz zaangażować do pracy więcej partii mięśni, najlepiej wybrać ławkę skośną lub ławkę regulowaną.


Ławka skośna to ławka przeznaczona głównie do treningu mięśni brzucha. Brzuch to partia ciała, której wyćwiczenie jest dość trudne. Często potrzeba wiele czasu, by uzyskać efekty. Ławeczka do brzuszków  jest więc idealnym rozwiązaniem. Ławka skośna zazwyczaj posiada kilka stopni regulacji kąta nachylenia, co pozwala na wykonywanie ćwiczeń o różnym poziomie trudności. Często istnieje również możliwość regulacji poziomu wysokości ławki nad podłożem.


Ławka regulowana to połączenie ławki prostej i skośnej. Umożliwia ćwiczenie mięśni pleców i kręgosłupa. Dzięki składanemu oparciu mamy zapewnioną wygodę i komfort w czasie treningów. Większość modeli posiada blokadę na nogi oraz możliwość regulacji poziomów nachylenia, co umożliwia wykonywanie ćwiczeń o różnym poziomie trudności.


 

artykuł sponsorowanyZe względu na małą liczbę zgłoszeń zawody kajakowe i finał ergowioseł zostały przełożone na 30 września (niedziela) na godzinę 12:00. Zapraszamy do wysyłania zgłoszeń.

2018-09-25 14:37:09

W sobotę – 22 września, o godzinie 13.00 na Marinie Brzeg, na zakończenie sezonu 2018 na przystani, odbędą się zawody kajakowych dwójek – XIII Kajakowy Slalom Jesienny. Zapraszamy wszystkich...

2018-09-15 12:03:46

W czwartek miała miejsce kolejna sesja dla ergowioślarzy, podczas której pojawiła się nowa grupa amatorów tego sportu. Dzień wcześniej z kolei odbyły się Mistrzostwa Brzegu szkół podstawowych na...

2018-02-20 09:50:55

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!