Niesprawiedliwy wizerunek graczy w oczach społeczeństwa

Niesprawiedliwy wizerunek...

O stereotypach funkcjonujących w społeczeństwie na temat graczy...
Obrazy drukowane na płótnie i fototapety - Czym kierować się przy wyborze dekoracji?

Obrazy drukowane na płótnie...

Dekoracja wnętrza powinna spełniać kilka wymagań. Dekoracje są dopełnieniem...
Gadżety na imprezę - Zabawki, które polubi także dziecko

Gadżety na imprezę -...

Organizacja dziecięcego party to zadanie wymagające zaangażowania...
Najciekawsze trendy łazienkowe w 2019 roku

Najciekawsze trendy...

W każdym roku obowiązujące trendy nieco się zmieniają. Dotyczy to również...
Czy pies to duży wydatek?

Czy pies to duży wydatek?

Posiadanie psa to wiele radości – okazja do zabawy z pupilem, spacery …...
21
Wtorek
Maj 2019
Loading...
Poprzedni Maj Następny
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora
Zgłoś wydarzenie Pokaż kalendarz

Stany Zjednoczone – jak się do nich dostać?

2016-12-13 13:29:39

Podróż do  Stanów Zjednoczonych nie jest stosunkowo droga, jednak konieczność uzyskania wizy sprawia, że trzeba poświęcić sporo czasu na załatwienie wszelkich niezbędnych formalności. W poniższym tekście wyjaśniamy, jak załatwić całą sprawę oraz gdzie najlepiej kupić bilet na samolot do Nowego Jorku i innych miast USA.

 

Krok pierwszy - wiza


Aby uzyskać wizę do USA, należy odwiedzić stronę ambasady, gdzie opisana jest cała procedura. Należy pamiętać, że istnieje kilka rodzajów wiz do USA - turystyczna, służbowa, edukacyjna, pracownicza oraz dla uczestników wymian studenckich. Należy wybrać odpowiednią dla siebie, wypełnić formularz (wymagana rejestracja konta) i wnieść opłatę – równowartość 150 dolarów. Następnie trzeba odbyć rozmowę twarzą w twarz z pracownikiem ambasady lub konsulatu – jest to czynność, której w żaden sposób uniknąć się nie da. Po rozmowie zapada decyzja o przyznaniu wizy lub odrzuceniu wniosku o nią. I gdy ma się już wizę, dopiero wówczas można zaplanować swoją wycieczkę. Jednak należy pamiętać o jednej ważnej rzeczy – wiza nie jest dokumentem uprawniającym do wjazdu na teren USA, ale umożliwiającym stawienie się na granicy tego kraju. Dopiero tam specjalny urzędnik Urzędu Imigracyjnego może dać zezwolenie na wkroczenie do USA. W rzadkich przypadkach zdarza się odmowa – jednak tylko i wyłącznie wtedy, gdy np. turysta ma niejasną przeszłość lub ciążą na nim podejrzenia. Co wówczas? Wówczas nie pozostaje nic innego, jak po prostu powrócić do kraju.


Samolotem do Nowego Jorku – to nie kosztuje dużo!


Do USA najlepiej dostać się oczywiście droga lotniczą. Lecąc samolotem do Nowego Jorku pokonuje się dystans w 12-14 godzin od wylotu z Polski. Ceny za bilety lotnicze Nowy Jork zaczynają się od ok. 1550 PLN. Uzależnione są od przewoźnika oraz od ilości przesiadek w drodze. Najlepsze połączenia to zaledwie godzina oczekiwania na drugi samolot, a więc nawet nie odczuwa się tego. Jeśli chodzi o podróż samolotem do Nowego Jorku, loty z Europy lądują w większości na lotnisku im. J.F. Kennedy’ego, a niektóre – w porcie lotniczym Newark. Dzięki temu można wybrać taką podróż samolotem do Nowego Jorku, która kończyć się będzie w dogodnej lokalizacji. Newark ulokowany jest ok. 8 km od Manhattanu, a lotnisko JFK – w dzielnicy Queens. Jeśli ma się więc wykupiony hotel, można wybrać ten port lotniczy, który będzie znajdować się bliżej niego, co ułatwi szybkie dostanie się na miejsce.


Ile kosztuje pobyt w NY?


Same bilety lotnicze Nowy Jork to tylko część wydatku na podróż. To, ile dolarów zabrać ze sobą, zależy od tego, jak planuje spędzić się tam czas. Informacje na temat cen i opłat w tej metropolii znaleźć można na licznych stronach internetowych, co pozwoli przygotować odpowiedni budżet.


 

 

artykuł sponsorowany

 Boże Narodzenie spędzone w domu i w ośrodku wypoczynkowym ma swoje plusy i minusy. Za spędzeniem Świąt w hotelu przemawia fakt, że przyjeżdża się na gotowe i nie trzeba się martwić o gotowanie...

2016-11-02 14:22:36

Urząd Wojewódzki w Opolu ogłosił konkurs fotograficzny, w którym główną wygraną jest lot balonem nad stolicą Opolszczyzny.

2016-08-19 09:01:24

50 osób, w tym osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami, miało okazję podziwiać park miniatur koło Jeleniej Góry, Western City niedaleko Karpacza i zamek w Bolkowie. Wycieczka integracyjna...

2016-08-16 16:09:09

NAJNOWSZE OKAZJE

NAJNOWSZE TUBONY

NAJNOWSZE GAZETKI

oferta ważna

od 10-01-2018

do 31-01-2018

Dołącz do
swoich znajomych!